Hüseyin Erkan İkikat, Tokat’ın mahalleleri için “Kadim Mahalle” ifadesini kullandı.

5.2.2014
1581 kez Okunmuştur.

Kadim; eski, çok eski ve yüce demektir” diyen Erkan İkikat, Tokat’ın kenar mahallelerinin  olmadığını, aksine ”Kadim“ mahallelerinin olduğunu ifade etti.

MHP adayı İkikat’ın “Kadim Mahalle” ifadesiyle ilgili sözleri şöyle oldu:

“Sevgili hemşerilerim şunu öncelikle belirtmek isterim. Yıllardır yanlış bir algı ile karşı karşıyayız. Bazıları diyorlar ki Tokat’ın kenar mahalleleri var. Hayır. Hayır. Hayır. Tokat’ın, Kadim Mahalleleri var. Hepiniz de biliyorsunuz ki ”Kadim” demek eski, çok eski ve yüce demektir. O nedenle bizler, Kadim Mahalleler diyoruz. Yani bu şehrin en eski, en dost, en yüce mahalleleri. Hani biz de bir söz vardır. ”Kadim dostum” deriz. Bu cümleyi en çok sevdiğimiz, ahbaplığımız çok eskiye dayanan insanlara deriz. Çünkü her şeyin yenisi, dostun eskisi makbuldür. Bizim kadim mahallelerimiz de, bizlerin yani hepimizin dostlarının bulunduğu, kadim dostlukların ve komşulukların yaşandığı mahallelerimizdir.”  

“HİZMETİN REKLAMI OLMAZ”

İkikat, konuşmasının devamında şunları söyledi:

 

“Bir de şu var sevgili hemşerilerim. Bizim kadim mahallelerimizde yaşayan, bazı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, Aşevinden, Sosyal Yardımlaşmadan yardım alıyorlar. Tabi ki alacaklar. Sosyal devletin görevi zaten budur. O insanlarımızı rencide etmek, ötekileştirmek bence çok ayıp bir şey. Yapılan yardımları kamuoyuyla paylaşmak, bilbordlarda afişe etmek bana göre çok çirkin bir şey. Biz hiç kimseyi rencide etmeden, ötekileştirmeden ihtiyaç sahibi insanlarımızın gururu ile onuru ile oynamadan gereği neyse yapacağız. Onların hizmetkarlığına talip olmak, bizim için en büyük şereftir. Kadim mahallelerimizin kıymetli insanları hizmet nedir, belediyecilik nedir, nasip olur ise 30 Mart’tan sonra hep birlikte göreceğiz.” 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 5.2.2014
Güncelleme Tarihi : 2.5.2014
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar