Tokat MTAL Sektör Protokolü

13.10.2017
413 kez Okunmuştur.

Tokat Mesleki ve Teknik And. Lisesi değişik Sektörlerle Mesleki eğitimin geliştirilmesi  ve nitelikli eleman istihdamına yönelik protokollerine iki tane daha ekledi.

   Okul ,  İlke Yapı Zemin Laboratuvarı Limited Şirketi ve  Güvenal Metal Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi arasında  imzalanan protokol kapsamında eğitimler düzenlecek ve öğretmenlere iş başı, öğrencilere ise beceri eğitimi verilecek. Düzenlenen protokol imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Sektör Temsilcileri,Okul Müdürü Şaban Ceylan,öğretmen ve faydalanıcı öğrenciler katıldı.

 

   İl Müdürü Levent Yazıcı’nın çok önem verdiği protokol imza töreninde yaptığı konuşmada “ mesleki ve teknik eğitimde özel sektör iş birliğinin önemine işaret ederek, nitelikli iş gücünün birlikte yetiştirilmesinin ülkenin üretimine katkı vereceğini vurguladı. Yazıcı, özellikle sanayide dışa bağımlılığın azalması için mesleki eğitimin büyük katkı vereceğinin altını çizdi. Teknolojinin sürekli değiştiğini, öğretmenlerin özel sektörün atölye ve fabrikalarında iş başı ve hizmet içi eğitim ile bu hızı yakalayabileceğini dile getiren Yazıcı, `` Kaliteyi artırmak için kullandığımız projelerden biri sektörün,  atölyesini donatması öğrencilere staj yaptırması, öğretmenlere iş başı eğitim vermesi, okulu birlikte yönetmeleri ve buradan mezun olan çocukları da istihdam etmeleri.`` diye konuştu.

 

Okul Müdürü Şaban Ceylan ise “Tüm mesleki ve teknik Anadolu Lisesi müdürlerinin sektörle irtibatta olmaları gerektiğini belirterek ``Adeta sektörü mesleki eğitimin içine alıp nitelikli iş gücünü sektörle birlikte yetiştirmeleri temennisinde bulunuyorum.`` değerlendirmesini yaptı. Ceylan “Metal Alanımız´ı kapsayan eğitim süreçlerinde sektör olarak tüm imkanların, öğretmen ve öğrencilerimize tahsis edildiği bu tür protokolleri daha fazla sektörle imzalayacağız.” Dedi.

İlke Yapı Zemin Laboratuvarı Limited Şirketi adına Rukiye Meltem BAYAR ile Güvenal Metal Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adına Turan Arının da protokole dair yapmış olduğu açıklamalar ve tecrübe paylaşımından sonra protokol imzalandı.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.10.2017
Güncelleme Tarihi : 13.10.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar