“ SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK ” YETENEK YARIŞMASI BAŞVURU İÇİN SON HAFTA

6.2.2018
139 kez Okunmuştur.

  Yeşilay  ve  Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Türkiye’de tüm okullarda uygulamaya geçirilen görsel ve edebi alanda eserlerin ödüllendirildiği “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yetenek yarışmasının bu yıl 8`incisi düzenleniyor.

            Öğrenciler önce kendi illerinde, sonra Türkiye finalinde yarışacak. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Tokat Şube Başkanı Dr. Cihat Zülfüoğulları ana konusu bağımlılık olan ve Türkiye’deki ilkokul, ortaokul ve liselerde sigara, alkol, uyuşturucu madde ve kumar bağımlılığının zararları ile ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan yarışmada; öğrencilerin yaptığı eserlerle önce kendi illerinde yarışacağını belirtti. Tokat`ta Milli Eğitim Müdürlüğünden ve Yeşilay Cemiyeti Tokat Şubesinden katılan temsilcilerden oluşturulan komisyonca il birincilerinin belirleneceğini ifade eden Zülfüoğulları, yarışma ile ilgili şu bilgileri verdi:

            `` Kendi ilinde birinci olan eserler ise Türkiye finaline kalacak. Her ilde, edebi ve görsel olmak üzere 2 kategoride birincilerin seçileceği yarışmada, bağlı bulunan ilin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödül törenleri gerçekleştirilecek. Her ilin birincilerinin yarıştığı Türkiye finalinin ödül töreni ise Mayıs 2018’de Yeşilay Genel Merkezi/Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleşecek. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasında edebi ve görsel kategoride yarışacak olan il birincilerine 500 lira, Türkiye finalinde ise birincilere 5.000 lira, ikincilere 3.000 lira, üçüncülere ise 1.500 lira para ödülü verilecek. Ayrıca ülke genelinde dereceye giren öğrenciler Yeşilay tarafından yurtdışı gezisi ile ödüllendirilecek.

Yarışmanın konusu bağımlılık olup yarışma, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim gören öğrenciler tarafından görsel ve edebi kategorilerde hazırlanan eserler arasında yapılacaktır. Yarışmaya, görsel kategoride afiş, resim, karikatür veya kısa video alanlarından; edebi kategoride ise kompozisyon, şiir, hikâye, deneme veya anı alanlarından sadece birinden katılım yapılabilecektir.

-Öğrenciler eserlerini kayıtlı oldukları okul müdürlüklerine, belirtilen takvim dâhilinde teslim edeceklerdir.

-Son başvuru tarihi 09.02.2018`dir.

-Yarışmaya dair ayrıntılı tüm bilgilere https://snsg.yesilay.org.tr/basvuru-rehberi adresinden ulaşılabilir.``

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.2.2018
Güncelleme Tarihi : 6.2.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar