OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ STRATEJİ PAYLAŞIM TOPLANTISI

13.2.2018
422 kez Okunmuştur.
   Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” toplantısı yapıldı.
 
   Öğretmenevinde düzenlenen Okuma Yazma Seferberliği Strateji Paylaşım Toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, seferberlik kapsamında Tokat’ta yapılacak çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
 
   Vali Dr. Ömer Toraman ise Eğitim bizim “Milli” meselemizdir. Türk Milli Eğitim Sisteminin belirli bir kesimi zümreyi değil, toplumun tamamını kapsayacak şekilde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütmek iddiasında olduğunu kaydeden Vali Toraman, bunun eğitim sistemimizin ayırıcı bir özelliği olduğunu ve bunun beraberinde Türk Milli Eğitim sistemini belki dünyadaki eğitim ve öğretim sistemleri içerisinde en adaletli ve en eşitlikçi eğitim sistemlerinden bir tanesi olduğunu söyledi.
 
   Okuma yazma seferberliğinin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde rutinin dışında bir milli seferberliğe dönüştürüldüğünü ifade eden Vali Toraman, buradaki amacın rutindeki hızın arttırılması olduğunu belirtti. Vali Toraman, bunun Tokat’ta yalnızca Milli Eğitim çalışanları ile değil kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşları, muhtarlar, sivil toplum örgütleri ve basın-yayın kuruluşlarının katkısı ile örnek bir çalışma olarak sergileneceğini söyledi.
 
Toplantıya Vali Toraman’ın yanı sıra Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile ilgililer katıldı
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.2.2018
Güncelleme Tarihi : 13.2.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar