VİLDAN KELEK “SPOR BENİM İÇİN AŞK”

20.11.2018
530 kez Okunmuştur.

  Tokat`a Değer Katan Tokatlılar projesi kapsamında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yine bir değerle öğretmen ve öğrencilerini buluşturdu. Milli Sporcu, Çekiç Atma Türkiye Şampiyonu aynı zamanda Tokat enleri ödül töreninde Başarılı Sporcu dalında ödüle layık görülen Vildan Kelek (16) Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin konuğu oldu. Tokat`a Değer Katan Tokatlılar projesi kapsamında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Kelek başarı serüvenini anlattı.

            Köyde doğduğunu ve köyde büyüdüğünü söyleyen Vildan Kelek, tarlada çalıştığını, güç gerektiren işleri kolaylıkla yaptığını,balya samanları taşıdığını, spora yeteneğinin ise liseye geldiğinde hocasının onu keşfetmesi ile ortaya çıktığını ifade etti.

SPOR BENİM İÇİN AŞKTI

            Şu anda Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gördüğünü belirten Vildan Kelek,“Babam nereye giderse bende oraya giderdim, Sağlık bakımından hiçbir sıkıntım olmadı, annemden doğdum doğalı vücut bakımından kalıplıyım. Altı kardeşiz en kalıplısı içlerinde benim. Köylerde balya samanları, tarla tapan işlerini yapardım. Sporu yapma diyen ailem oldu, ailem istemedi.Derslerime önem vermiyordum, çünkü spor benim için aşktı, başka bir şey yoktu hayatımdı. Ailem istemedi çok karşı çıktılar. Ama ben inatçı bir insanım, onu istiyorsam yapacağım, başka imkânı yok. Yaptım Allah’ıma şükürler olsun. Hedeflerime de ulaştım, daha çok hedefim var ama yarısına geldim diyebilirim. Bir aylık çalışma ile Türkiye ikincisi oldum. İmkânsız diye bir şey yoktur, zor diye bir şey var. Çok zor diyebilirsiniz ama imkansız diyemezsiniz” sözleri ile yaşam öyküsünükendisini dinleyenlere anlattı.

HEDEF OLİMPİYATLARDA DERECE YAPMAK

            Çekiç Atma Türkiye Şampiyonu Vildan Kelek hedefinin olimpiyatlara katılmak olduğunu söyledi.

ZİRVE İÇİN HEDEFE KİTLENMEK GEREK

            Hedefe kitlenin ve başarı içi adımlarınızı sürekli atın masajını veren Tokat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Halise Özlem Çivilidağ, “Zirveye ulaşmak için hedefe kitlenmek gerek” dedi.

ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEK TEŞKİL ETTİ

            Kırk Kızlar kitabının yazarı Ayla Bağ ise,“Türk milleti doğuştan sporcudur. Köy çocuğu olan ve köyde yaptığı antrenmanlarla Türkiye’de ve dünyada disiplinli çalışarak başardığı şampiyonluğunu Zübeyde Hanım MTAL öğretmen ve öğrencileriyle öyküsünü paylaştığı için çok güzel bir örnek teşkil etti. Bu anlamda kazımızı destekleyen Mustafa Erol Karaca beyefendiye ve Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Sevil Alaçam `a sonsuz teşekkürler. Selam olsun bize bu gururu yaşatan sporcularımıza, selam olsun onları yetiştiren tüm öğretmenlerimize. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu mutlu olsun“ şeklinde konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.11.2018
Güncelleme Tarihi : 20.11.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar