VİCDAN HAREKETİ DERNEĞİ, GENİŞ KATILIMLI BİR PANEL DÜZENLEDİ

7.12.2018
285 kez Okunmuştur.
     Bir fikir hareketi olma düşüncesi ile toplumu ilgilendiren meselelere vicdani bir bakış oluşturmak adına Tokat merkezli kurulan Vicdan Hareketi Derneği, 9. senesine girerken, ``Aile, Gençlik ve Psikoloji`` konulu bir panele imza attı. Tokat 26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi`nde düzenlenen faaliyete panelist olarak Prof. Dr. Tahsin İlhan, Uzman Klinik Psikolog Savaş Polat ve Uzman Psikolog Sinem Büşra Bekçi katıldı. 
     Program sunucusunun panelistlerin kısa özgeçmişlerini ve alanlarında yaptığı çalışmaları okumasının ardından başlayan programın açılışını, Vicdan Hareketi Derneği Başkanı Mahmut Delen yaptı. Programda panel moderatörü olarak görev alan Delen, panelistlere ve katılan vatandaşlara teşekkür ederek, programların ahitleşilen saatte başlamasının öneminin altını çizdi. Sonrasında Prof. İlhan`ın ``İ Nesli ve Aile Olmak`` adlı sunum, katılımcılar tarafından beğeni ile dinlendi. İlhan, x, y ve z nesli kavramlarının tanımladıktan sonra ``i nesli kavramı nasıl oluştu`` konusuna değindi. Panelde verilen ilk 20 dakikalık sürenin ardından, Prof. İlhan, söz sırasını Polat`a bıraktı. Uzman Klinik Psikolog Savaş Polat ise ``Çocuklar Nasıl Narsist Olarak Yetişir?`` isimli sunumunu 20 dakikalık süre içerisinde tamamladı.
     Savaş Polat`ın  kişilik gelişimi ile ilgili verdiği bilgiler, büyük ilgi topladı. Polat`ın konuşmasını tamamlamasının ardından, Uzman Psikolog Sinem Büşra Bekçi, ``Değişen Dünyada Aile Dinamikleri`` sunumu ile dünün ve bugünün aile formlarının psikolojik etkilerini, geleneksel aile ve çekirdek aile arasındaki farklılıkları vurgulayarak tamamladı. Her konuşmacının yirmişer dakikalık konuşma süresini tamamlamasının ardından, son tur için kendilerine moderatör tarafından 3 dakikalık daha süre verildi. Son tur da tamamlandıktan sonra ilgi ile konuşmaları dinleyen katılımcılara söz hak
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 7.12.2018
Güncelleme Tarihi : 7.12.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar