TOKAT- MERKEZ İBN-İ SİNA MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE BAŞARI ÇITASI HEP YÜKSELİYOR

4.1.2019
390 kez Okunmuştur.

 

   Daha önce ÖSYM’NİN yayınladığı YGS 2016 verilerine göre 473 Sağlık Meslek Lisesi arasında Türkiye birincisi olan okul, 2017 yılı Mesleki Ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün verilerine göre de Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri net sıralamasında açık ara önde  birinci, yine MEB  Mesleki Ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce yapılan 2017-2018 Öğretim Yılı Performans İzleme Ve değerlendirme sonuçlarına göre il ikincisi olmuştur.

   Bu durumla ilgili olarak Okul Aile Birliği Başkanı İsmail ŞİMŞEK , başarı ve başarı azmi okulumuzda kurum kültürü haline gelmiştir. Mensubu olduğumuz okulumuz sadece akademik olarak Türkiye birincisi olarak kalmamış; sosyal, sportif ve kültürel çalışmalarda da ulusal ve Tokat çapında bir çok ödül almıştır.

   Mesleki yeterlilik ve başarı anlamında da çıtamız çok yükseklerdedir. KPSS sınavlarında kendi alanında yüksek puan alan öğrencilerimiz mezun olur olmaz kamu kurumlarında ve özel sektörde işe başlamaktadırlar.

    Ayrıca Tokat Milli Eğitim Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu bir çok projede özgün çalışmalar ortaya koymuş ve bunların sonucunda Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul ve Öğrenci Dostu Okul belgelerini almıştır.

Bu başarılı çalışmalara destek olan, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Tokat Belediyesine ve özveriyle çalışan idareci, öğretmen, yardımcı personel velilerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum dedi .

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.1.2019
Güncelleme Tarihi : 4.1.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar