Milliyetçi Hareket Partisi`nin (MHP) belediye başkan adayları düzenlenen programla tanıtıldı

14.1.2019
426 kez Okunmuştur.

    GÖNLÜNÜZDEKİ MAKAMI DEVLET BİLE VEREMEZ

Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Her türlü tenkit ve fitneye rağmen, doğru bildiğimiz yoldan kurulduğumuz 1969 yılından bugüne kadar nasıl dönmediysek yine dönmüyoruz ve inandığımız yolsa sayın cumhurbaşkanımızla birlikte aynı yerde aynı istikamette Türk Milletinin geleceğine doğru, büyük Türkiye`ye doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Birilerinin zoruna gitse de hoplasalar da zıplasalar da Cumhurbaşkanımızın yanındayız ve yalnız bırakmamaya kararlıyız.`` dedi.

 

 Seçimi savaş olarak göremediklerini ifade eden Milletvekili Yücel Bulut, ``Bu topraklara nefret ekerek muzaffer olacağını düşünenler ancak ve ancak geçici bir zaferin kapılarını aralar ve gün geldiğinde lanetle anılırlar. Ancak bizim arkadaşlarımızın duruşuyla belki seçim kaybederiz ama hepinizin gönlünün baş köşesine taht kurarız. Sizin gönlünüze girmekten daha büyük bir makam yoktur. Sizin gönlünüzden daha büyük bir makamı bu devlet bile veremez.`` dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi`nin (MHP) belediye başkan adayları düzenlenen programla tanıtıldı.

            Hüseyin Akbaş Kapalı Spor Salonu`nda düzenlenen belediye başkan aday tanıtımı programına partililer yoğun ilgi gösterdi. Programda ilk olarak merkez ilçe ile 10 ilçe ve 17 belde belediye başkan adayları açıklandı. Sulusaray belediye başkan adayının ilerleyen günlerde açıklanacağı öğrenildi. Belirlenen ilçe belediye başkan adaylarının isimleri şu şekilde oldu:

            ``Almus Belediye Başkan Adayı Bekir Özer, Artova Belediye Başkan Adayı Mahmut Gülhan, Başçiftlik Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk, Erbaa Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Karagöl, Niksar Belediye Başkan Adayı Duran Yadigar, Pazar Belediye Başkan Adayı Oğuz Keleş, Reşadiye Belediye Başkan Adayı Mustafa Şahin, Turhal Belediye Başkan Adayı Gökhan Bozkurt, Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Muhsin Yılmaz, Zile Belediye Başkan Adayı Ali Özgan.

Belde belediye başkan adaylarının isimleri ise şu şekilde:

            ``Çevreli Belediyesi Başkan Adayı Sadi Ertan Soysal, Hatipli Belediyesi Başkan Adayı Murat Cengiz, Gökal Belediyesi Başkan Adayı Osman Akbulut, Karayaka Belediyesi Başkan Adayı Sebahattin Şenel, Tanoba Belediyesi Başkan Adayı Vural Özdemir, Çamlıbel Belediyesi Başkan Adayı Ufuk Er, Çat Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Coşar, Emirseyit Belediyesi Başkan Adayı Hüseyin Sağdıç, Güryıldız Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Özer, Gürçeşme Belediyesi Başkan Adayı Şevket Yücel, Serenli Belediyesi Başkan Adayı Nurettin Keleş, Yolkonak Belediyesi Başkan Adayı Süleyman Özgür, Üzümören Belediyesi Başkan Adayı Ali Çağlar, Baydarlı Belediyesi Başkan adayı Sıtkı Karaca, Bereketli Belediyesi Başkan Adayı Necaattin Şahin, Bozçalı Belediyesi Başkan Adayı Bolhan Durmuş, Cimitekke Belediyesi Başkan Adayı Erol Aydın.``

``SEÇİM KAZANMAYA GELDİM``

            Adaylarının açıklanmasının ardından MHP Tokat Belediye Başkan Adayı Adnan Özmen partililere hitap etti. Gösterilen ilgiden dolayı partililere teşekkür eden Özmen, ``Bundan sonra inşallah üzerimize düşeni yapacağız. Belediye başkanlığı farklı bir olaydır. Önemli olan doğru ve dürüst olmaktır. Tokat`ta bana güvenin sizleri mahcup etmeyeceğim. Benim geçmişim belli, adres de orada Pazar ilçesi. Neyin ne olduğu biliniyor. Adaylık konusunda `adam bulamadılar da bunu getirdiler` lafları çok konuşuldu. Ben seçim kazanmaya geldim haberiniz olsun. Bu seçimi alacağız inşallah. Bundan önceki belediye başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ama biz Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanlığı olarak biz ondan daha fazlasını yapacağız.`` diye konuştu.

            Özmen`in ardından MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut da bir konuşma yaptı. Birlik ve beraberlik mesajları veren Bulut, Milliyetçi Hareket Partisinde ötekileştirme yok. Bizde kucaklama var. Bizde nefret ve hakaret yok, bizde sevgi, merhamet ve adalet var. Biz bu memleketin Bektaşi`sini ayrı, Sünni`sini ayrı seviyoruz. Biz bu memleketin AK Partiye gönül vermiş olan hemşerilerimizi de seviyoruz, Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş olan hemşerilerimizi de seviyoruz. Rengi, kökü, kökeni, mezhebi her ne olursa olsun yüreği Tokat için atan, kardeşlik için atan, sevgi için atan, adalet için atan, merhamet için atan, Allah davası yolu için atan herkesi çok ama çok seviyoruz.`` dedi.

ADİL PAYLAŞIM OLACAK

            Devlet tarafından Tokat`a tahsis edilen hibenin Milliyetçi Hareket Partisinin önderliğinde adil bir şekilde paylaştırılacağını vurgulayan Bulut, şunları kaydetti:

            ``Bizim siyasetimizde ortak nokta kardaşlıktır. Biz Tokat kimliğine birleştik. Bu memleketin hamuruyla bezenmekten her zaman iftihar ettik. Bugün bu memlekete hak ettiği kardeşlik tohumlarını yeniden ekmek için geldik. Gelin birbirimize kenetlenelim. Gelin bu şehri bütün ilçeleriyle şehir merkeziyle hak ettiği yere getirelim. o yüzen sevgiden bahsediyoruz. Kökümüz burada, anamız babamız ceddimiz burada. Bu memleketin insanına ödemekle bitmeyecek bir borcumuz var. Belki bir nebzesini öderiz diye ben ve dava arkadaşlarım belediye başkan adaylarımız buraya geldik. Tokat haramı helali bilenlerin çizgisine uygun bir şekilde, Hz. Peygamberin vasiyetine uygun bir şekilde, Allah kelamına uygun bir şekilde yönetilecek ve bu devletin vergileriyle toplanmış ve Tokat`a tahsis edilmiş bütün para Tokatlının tamamına, ailevisine sünnisine, Ak Partilisine, CHP`lisine, partisine bakılmaksızın, köküne bakılmaksızın, duruşuna bakılmaksızın adil bir şekilde paylaştırılacak. İşte bunu tesis etmek üzere bugün Bismillah diyerek hep birlikte yola çıktık.``

``SİZİN GÖNLÜNÜZDEN DAHA BÜYÜK BİR MAKAMI BU DEVLET BİLE VEREMEZ``

            Milletvekili Yücel Bulut, seçimi savaş olarak görmediklerini ifade ederek, ``Bu şehirde birileri her seçimi bir savaş bir cenk meydanı telakki edebilir. Bizim için seçim gönüllere girmek ve kucaklaşmaktır, helalleşmektir, barışmaktır, sevgidir ve muhabbettir. Bu topraklara nefret ekerek muzaffer olacağını düşünenler ancak ve ancak geçici bir zaferin kapılarını aralar ve gün geldiğinde lanetle anılırlar. Ancak bizim arkadaşlarımızın duruşuyla belki seçim kaybederiz ama hepinizin gönlünün baş köşesine taht kurarız. Sizin gönlünüze girmekten daha büyük bir makam yoktur. Sizin gönlünüzden daha büyük bir makamı bu devlet bile veremez.

  ``  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BİR İNANÇ VE İMAN ORDUSUDUR``

            Yapılan tenkitlere rağmen Milliyetçi Hareket Partisinin her zaman devletin ve Cumhurbaşkanının yanında olduğuna işaret eden Bulut, ``Milliyetçi Hareket Partisi bir inanç ve iman ordusudur. Memleket ne zaman dara düşmüşse hiçbir hesaplaşma, haset ve kin duymaksızın doğru olanı yapanların ordusudur. 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi asaletine, mazisine, fedakar siyasetine yakışır olan bir tavrı sergilemiş, geçmişin muhasebesini bir tarafa bırakarak Anadolu insanının yanında abideleşmiştir. Bu ihanet çetesi; Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarının, inanmış Anadolu insanının tertemiz vicdanında param parça edilmiştir. O günden bugüne geçen zaman içerisinde elhamdülillah mıh gibi çakıldığımız yerdeyiz. Her türlü tenkit ve fitneye rağmen, doğru bildiğimiz yoldan kurulduğumuz 1969 yılından bugüne kadar nasıl dönmediysek yine dönmüyoruz ve inandığımız yolsa sayın cumhurbaşkanımızla birlikte aynı yerde aynı istikamette Türk Milletinin geleceğine doğru büyük Türkiye`ye doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Dolayısıyla seçim meydanlarında fitne çalacak olanlara karşı, kafa karıştırmak niyetinde olanlara karşı, akıllarınca Milliyetçi Hareket Partisiyle oyun oynamaya kalkacak olanlara karşı bugün buradan değişmeyecek hakikati haykırıyorum; Milliyetçi Hareket Partisinin bütün kadroları kendini ülkesinin ve milletinin birliğine adamış bir iman ordusudur. Biz bu milletin her rengini ayrı seviyoruz. Ama birilerinin zoruna gitse de hoplasalar da zıplasalar da Cumhurbaşkanımızın yanındayız ve yalnız bırakmamaya kararlıyız. Aynı dayanışma ruhu içerisinde hoş görüyü, barışı, ortak aklı, uzlaşıyı ve kardeşliği temsil etmeye devam edeceğiz.`` ifadelerini kullandı.

            Konuşmaların ardından eski MHP İl Başkanı Onur Çalışkan`a hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

            Aday tanıtım programının ardından sanatçı Atilla Yılmaz partililere konser verdi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.1.2019
Güncelleme Tarihi : 14.1.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar