DR.HAKAN BAHADIR’IN 4 ŞUBAT DÜNYA KANSER GÜNÜ MESAJI

5.2.2019
662 kez Okunmuştur.

  AK Parti Bahçelievler Belediye Başkanı Adayı  Dr. Hakan Bahadır , 4 Şubat Dünya Kanser Günü  vesilesi ile sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.

 Dünya sağlık örgütü verilerine göre göre ölümlerin en çok nedeni  ; kardiyovasküler hastalıklardan sonra ikinci sırada yerini alan ve çağın vebası dediğimiz kanser hastalıklarıdır. Kanser kelimesi ilk duyulduğunda korkutucu gelebilir. Ama asla tedavi edilemeyecek bir hastalık değildir. Kanseri yenmek bizim elimizdedir. Tütün ,alkol, hareketsizlik  ve yanlış beslenme gibi zararlı alışkanlıklarımızdan uzak durarak kanser riskini azaltabiliriz. Tüm hastalıklarda olduğu gibi ;kanser hastalığında da dikkat edilmesi gereken en önemli faktör erken tanıdır.Erken tanı her zaman tedavinin en önemli parçasıdır. Erken tanı için herkesin ;özellikle ailesinde kanser hastalığı geçirmiş olanların ,rutin muayenelerini aksatmaması gerekir.

     ‘’Erken tanı hayat kurtarır.’’

Unutulmaması gerekir ki ,erken tanı hayat kurtarır. Erken tanıdan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de; bu tarz hastalığa yakalananların her zaman umut dolu olmasıdır.Ben bu hastalığa yakalandım, kurtulamayacağım diye düşünmemelidir. Her zaman hastalığı yeneceğine karşı olan inancı tam olmalıdır. En nihayetinde bu hastalığa dur diyecek olan ;hastanın aslında ta kendisidir. Mücadeleyi asla elden bırakmamalı ve her zaman kanserli hücrelerle savaşmalıdır. Nasıl erken teşhis hayat kurtarıyor ise , bu tür hastalıkta moral, motivasyon ,inanç ve mücadele çok önemlidir. Unutma (!) hayat inanmak ve mücadele etmekten ibarettir. Kanserden korkma (! ) her zaman kanserin önünde ol ve kanserden hızlı davran.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 5.02.2019
Güncelleme Tarihi : 5.02.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar