BİR BİLENLE BİLGE NESİL PROJESİ FİNALİ YAPILDI

25.3.2019
402 kez Okunmuştur.

   Eğitim Bir Sen Tokat Şubesi tarafından organize edilen ve Tokat Belediyesinin katkılarıyla uygulanan ``Bir Bilenle Bilge Nesil`` projesinin final programı yapıldı. Programda öğrenciler Türk-İslam tarihine ait önemli tarih, isim ve bölgelerin yazılı olduğu dövizler taşıdı.

  Bu yıl ikincisi yapılan ``Bir Bilenle Bilge Nesil`` projesine Tokat il genelinde 2 bin 500 öğrenci ve 250 öğretmen katıldı. Proje kapsamında öğrenciler öğretmenleri tarafından hazırlanan okuma gruplarında Ramazan Kaya`nın ``Kimlik İnşası``, Cahit Zarifoğlu`nun ``Yaşamak`` ve Yavuz Bahadıroğlu`nun ``Malazgirt`te Bir Cuma Sabahı`` kitaplarını okudu. Öğrenciler okudukları kitaplara ilişkin kompozisyon yazdı ve en iyi kompozisyonlar dün yapılan final programında ödüllendirildi.   Hüseyin Akbaş Spor Salonundaki ``Bir Bilenle Bilge Nesil`` final programı açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir Sen Tokat 1 No.lu Şube Başkanı Şaban Ceylan, proje ile birlikte okuma ortamlarının çoğaldığını belirterek, okunan kitaplara ilişkin yazılan kompozisyonların kitap yazarlarına iletileceğini kaydetti. Ceylan, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

  ``İSTİKBAL KÖKLERDEDİR``

            Konuşmasına projede emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ederek başlayan Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ``Bir Bilenle Bilge Nesil projesiyle bu nesli Mehmet Akif Ersoy`la, Mehmet Akif İnan`la, Aliya İzzetbegoviç`le, Malcolm X`le, Necip Fazıl`la, Erdem Beyazıt`la, Rasim Özdenören`le, Cahit Zarifoğlu ve ismini sayamadığım birçok kıymetlimizle buluşturma mücadelesi veriyoruz. Bunun için hamt ediyorum. Çünkü biz kendi medeniyetimizden, köklerimizden uzaklaştırıldığımız için başka gezegenlerde, ortamlarda huzur aradığımız için ne biz millet olarak huzur bulabildik ne de coğrafyamıza huzur vaat edebildik. Onun için asıl olan köklerimize inmektir. İstikbal göklerdedir denilir, istikbal köklerdedir, köklerde. Köklerimizde ve medeniyetimizde buluşursak o zaman gökleri de aşar arşa ulaşırız.`` diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 25.3.2019
Güncelleme Tarihi : 25.3.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar