“ Türkiye’nin En Güzel Renkli, En Güzel Kokulu Şeftalisi Tokat’ta Yetişiyor ”

24.7.2019
781 kez Okunmuştur.

  Vali Dr. Ozan Balcı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizesinde şeftali hasadının yapıldığı programa katılarak, çiftçilerle bir araya geldi.

Tokat merkeze bağlı Akyamaç köyünde çiftçi Emin Yılar’ın bahçesinde gerçekleşen programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, çiftçiler ve davetliler katıldı.

65 dönümlük şeftali bahçesinde yapılan hasat başlangıcında Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat tarımının parlaması ve çiftçilerimizin kazanması için her zaman destek vereceğini kaydetti.

“Çiftçinin Elinden Tutmak İstiyoruz”

 Tokat’ın kıymetli topraklarının değerlendirilmesi için Tarım Tokat kapsamında çalışmalar yürütüldüğüne dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımın, çiftçinin dostuyuz, üretimin yanındayız. Tokat’ı Türk tarımının parlayan yıldızı yapacağız. Tarım adına bütün güçleri bileştireceğiz. Üniversite, devlet dairelerindeki birimler, çiftçilerimizle, bütün derdimiz Tokat’ı Türk tarımının parlayan yıldızı yapabilmek, çiftçimizi zenginleştirebilmek. Burası tarım memleketi. Bizim çiftçiyi, milletimizi zenginleştirecek bir numaralı işimiz tarım. Tokat’ta bugüne kadar güzel işler yapılmış. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Yılmadan, bezmeden, yılgınlık göstermeden, aşkla, şevkle çiftçiyi zenginleştireceğiz. Tarımın dostu olacağız. Tarıma her alanda tam destek vereceğiz. Çiftçinin derdiyle dertleneceğiz. Türkiye’nin en güzel renkli, en güzel kokulu şeftalisi Tokat’ta yetişiyor. En güzel kiraz, en güzel yaprak, en güzel ceviz de Tokat’ta yetişiyor. Yerel yönetimi, çiftçisi, idaresi, siyasetçi, üniversitesi, kurum ve kuruluşlarıyla beraber kalbimiz tarım için atıyor. Çiftçinin elinden tutmak istiyoruz, destek vermek istiyoruz. Hedefimiz Tokat’ı Türk tarımın parlayan yıldızı yapmak. Tokat çiftçisinin dostuyuz, yanındayız, yardımcısıyız.” dedi.

İlk hasadı bizzat kendisi yaparak üretimin ve üretmenin çok değerli olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçimizin bahçesinde gerçekleşen hasadın hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulunarak, çiftçilerimize bol ve bereketli kazançlar diledi.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 24.07.2019
Güncelleme Tarihi : 24.07.2019