“ KİTAPLARIMIZI PAYLAŞIYORUZ, KÜLTÜRÜMÜZÜ ŞEKİLLENDİRİYORUZ.”

19.9.2019
419 kez Okunmuştur.

 “ WE SHARE OUR BOOKS, WE SHAPE OUR CULTURE.”

                                    WESHO B&C

  Tokat Plevne Anadolu Lisesinde  01.09.2019-30.09.2020 tarihleri arasında 13 ay sürecek olan Erasmus+ KA229 Okul Değişim Ortaklıkları Projesi kabul edildi. Romanya ve Yunanistan ortaklıkları ile koordinatör olarak Plevne Anadolu Lisesi, “Kitaplarımızı paylaşıyoruz, kültürümüzü şekillendiriyoruz” başlıklı “Kitap ve Kültür” temalı projeyi yürütecek.

 İngilizce Öğretmeni ve aynı zamanda bu önemli projenin sorumlusu olan Şehriban Yeşil ,’’ Projede her ay en az 75’ er öğrenci bir Türk, bir Yunan ve bir Rumen yazarın ya da şairin kitabını okuyacak. Kitapların seçimi her ülkenin kendi diline çevrilmiş olanlardan yapılacak. 9 ay boyunca her bir öğrenci toplamda 27 kitap okumuş olacak. Projeye katılan öğrencilerimiz üç ortak okulda oluşturulan Kitap Okuma Köşelerinde kitap okuyabilecekler ve İngilizce yorumlar yazıp kitap köşesinde bulunan panolardaki zarflara koyabileceklerdir. Ayrıca Instagram’ da @weshobc adresini takip edip her ay paylaşılan kitap fotoğraflarının altına İngilizce yorumlar yazabileceklerdir. Projedeki öğrencimiz çeşitli yarışmalarda da yer alabilecek. Projemizde 3 hareketlilik gerçekleştirilecektir. 3 ortak okul Kasım, Şubat ve Nisan aylarında buluşacaklardır. Her hareketliliğe 5’ er öğrenci 3’ er öğretmen katılacaktır.

   Buluşmalarda kültürel etkinlikler ve öğrencilerin kitaplar hakkında düşüncelerini paylaşabileceği sunumlar gerçekleştirilecektir. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz 10 günde bir kitap bitirme alışkanlığı kazanmış olacak. Kitaplar ve yazarlar hakkında daha bilinçli olacaklardır. LTT hareketlilikleri ile kültürel kaynaşmalar sağlanmış olacak ve kitap sunumları, Instagram yorumları ile de farklı düşüncelere saygı duymayı benimseyeceklerdir.’’ Dedi.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.09.2019
Güncelleme Tarihi : 19.09.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar