ERASMUS GÜNLERİ ETKİNLİKLERLE BAŞLADI

12.10.2019
1080 kez Okunmuştur.

  Tokat Plevne Anadolu Lisesi , 10-11 ve 12 Ekim tarihlerinde Avrupa genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Erasmus Günleri ( Erasmus Days) etkinliklerine başladı.

  Okul Müdürü Ülkü Varol Taşar, Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Çağlar  ve velilerinde katılımı ile gerçekleşen etkinliklerde ; öğrenci değişimine katılacak öğrencilerin Yunan ve Romanya halk danslarının gösterileri damgasını vurdu.

  Okul Müdür Ülkü Varol Taşar ve Proje Sorumlusu Şehriban Yeşil düzenlenen etkinlik hakkında bilgiler verdiler.

   Yapılan açıklamada : İlk defa 2017 yılında düzenlenen ve ülkemizde de 2018 yılı içerisinde 200`ü aşkın farklı etkinlikle kutlanan Erasmus Günleri (Erasmus Days) Avrupa festivalinin üçüncüsü, 10-11-12 Ekim 2019 tarihlerinde Avrupa çapında eş zamanlı etkinliklerle gerçekleştiriliyor. İlimizde eğitim kalitesinin artırılması adına proje çalışmalarını çok önemsiyoruz. ERASMUS Programı dünya bilimine entegre olmuş, kapsayıcı, çoğulcu, çok sesli ve bu sayede açık fikirli ´Dünya vatandaşları´ yetiştirmeyi amaçlarken öğrencilerimizin yabancı dil becerilerini geliştirecektir. Bugün ilkokul, ortaokul ve lise sıralarında öğrenim gören öğrencilerimiz, ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmamızda kilit rol oynayacak isimlerdir. Bu yüzden bu konudaki gösterdiğimiz çabamızda oldukça fazla.

        Öğrencilerimizi araştıran, sorgulayan, yeni fikir üreten ve yenilikçi bakış açısıyla hareket eden bireyler olmaları için her zaman destekliyoruz. Yurtdışı deneyimi insanlara farklı kültürleri tanıma, diğer ülkelerin gelenek ve görenekleri, yaşam biçimlerini, eğitim, kültür, sanat gibi birçok konuda yeni şeyler öğrenmesini sağlar. ERASMUS programının imkânlarından mutlaka yararlanılması gerekir.

       Bugün  geçen yıldan beri çalıştığımız ve üzerine çok büyük emek harcadığımız  projemiz hakkında sizi bilgilendirmek ve Erasmus projeleri konusunda bir farkındalık oluşturmak istiyoruz.

     Projemiz hem kitap okumanın önemi konusunda bir farkındalık oluşturacak olup hem de farklı kültürleri,yazarları tanımamıza imkan sağlayacaktır ayrıca Yunanistan ve Romanya’daki öğrencilerin de bizim kültürümüz ,bizim yazarlarımız hakkında bir fikir sahibi olmalarına fırsat vercektir. Biz bu projeyle hem okuyacağız hem de kültürümüzü tanıtacağız.Öğrencilerimiz proje ile birlikte yurt dışı tecrübesi edinecekler ve yaban dil konusunda büyük ilerleme kaydedeceklerdir.

     Bizim hedefimiz bundan sonra okulumuzda bir farkındalık oluşturup yeni proje çalışmaları oluşmasını sağlamaktır . Bu konuda tüm öğretmen arkadaşlarımın ve tüm öğrencilerimizim Erasmus projelerine katılımını ve desteğinizi bekliyoruz, ifadelerine yer verildi .

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.10.2019
Güncelleme Tarihi : 12.10.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar