“UMUT ADINA MARTI OLMAK” KİTABI ÇIKTI

21.3.2020
2355 kez Okunmuştur.

  Uyanış Yayınevi sahibi Ahmet Bilgehan Arıkan tarafından hazırlanan ve Uyanış Yayınevinin kuruluşunun 52. Yılı anısına yayınlanan  “Umut Adına Martı Olmak”  Antolojisi okurları ile buluştu. İlimizden işitme Engelli Yazar Turan Yalçın’ın “Mahmatlılı” adlı hikayesinin de yer aldığı kitabın geliri yayınevi ve yazarlar tarafından hasta bir gencin tedavisi için bağışlandı.

472 sayfa olarak yayınlana kitapta 52 yazarın eserleri yer alıyor. Kitabın satışı ile tedavisi sağlanacak olan Ömer Faruk Morkoç’un da Antolojide bir yazısı bulunuyor. 7 Yaşında kaza sonucu yürüme engelli olan ve 7 senedir yürümeyi bekleyen Morkoç aynı zamanda şair ve şiir kitabı var.  Kitabının satış geliri ile tedavisini devam ettirmeye çalışan Morkoç’a  bu antolojinin satış geliri ile de  destek olunacak. Morkoç’a aynı zamanda ünlü sanatçı Haluk Levent’te destek oluyor.

 Kitabı uzun zamandır beklediklerini belirten işitme engelli yazar Turan Yalçın’ın “Mahmatlılı” adlı hikayesine eserde yer verildi.  Yalçın ayrıca imkanı ölçüsünde kitap alarak Morkoç’a destek olduğunu belirterek, “Bu vesile ile Ahmet Bilgehan Arıkan kardeşimize teşekkür ederiz” dedi. 

Kitapla ilgili bilgiler veren Yalçın, “Umut Adına Martı Olmak” ismi, Nazım Hikmet’in bir sözünden ortaya çıkmıştır.

“İnsan; denizin olmadığı yerde, umut adına, martı olmalı.”

Nazım Hikmet

Kitabın geliri, 51 yazarımız ve yayınevi tarafından Ömer Faruk Morkoç’un tedavisine bağışlandı. Umut Adına Martı Olan Yazarlarımızın isimleri; * Yaman Arıkan * Adevviye Şeyda Karaslan * Ahsen Özgan * Alçin Fatma Akçiçek * Ayşe Güvenç * Ayşegül Yalçın * Berrin Sevilmiş Kaya * Burak Kılıçaslan * Burcu Çınar * Bünyamin Çoban * Büşra Kaya * Canan Cihan Ekti * Cansu Tıraşoğlu * Cemil Güneş * Elif Ekşi Zorer * Elif Erel * Elif Sena Güçtaş Şakar * Emine Tanırgan * Esra Akdoğan * Esra Balkan * Fatma Gülşen Koçak * Fatma Vardan Soyer * Ferda Udül Kayci * Filiz Aldemir * Gençosman Denizci * Gonca Çiftçioğulları * Gökten Çağrı Aktan * Gülay Tuncay * İbrahim Özgün * İnci Geçkil * Kader Keskin * Kevser Demet * Mahmut Bıyıklı * Mehmet Aydın * Mehmet Güven * Meltem Parlak Aydın * Meltem Küçük Konar * Muharrem Dere * Nurhan Işkın * Ogün Peçenek * Ömer Faruk Morkoç * Özdenur Aydın * Sadettin Turhan * Selda Balaban Baykan * Sevda Taş * Sibel Karagöz * Şiir Ceketli Adam * Tuğçe Erdal * Turan Yalçın * Ümmügül Gök * Yasemin Balcı * Yavuz Selim Pınarbaşı. Siz de “Umut Adına Martı Olmak” isterseniz bize tanıtımlarda destek olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 21.03.2020
Güncelleme Tarihi : 21.03.2020