VOLEYBOLCU SEMİH ÇELİK: “40 YAŞIMA KADAR VOLEYBOL OYNAMAK İSTİYORUM”

19.8.2020
7444 kez Okunmuştur.

Tokat Belediye Plevnespor’un libero oyuncusu Semih Çelik gazetemize yapmış olduğu açıklamasında 40 yaşına kadar voleybol oynamak istediğini belirtti.

            Mavi-Beyazın alt yapısından yetişen 32 yaşındaki deneyimli libero oyuncusu Çelik, 2010 yılında Niksar Belediyespor’dan ayrılışının ardından 10 sezondur Tokat Belediye Plevnespor’un başarısı için sahada ter döküyor. Birçok zorlu maçlarda takımı ateşleyen ve hırslandıran Semih Çelik, takımında kaptanlık görevini yürütüyor. Tokatlı voleybol severler içinde değerli bir oyuncu olan Çelik, 2020-2021 sezonda da takımı için parkede mücadele edecek.

            Yeni sezon çalışmalarına takımıyla birlikte devam eden libero oyuncusu Semih Çelik, antrenman öncesinde spor muhabirimiz Mustafa Işık’a voleybola başlama hikâyesini, Efeler Ligi Fikstürünü, yeni sezon mesajını ve merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu.

SEMİH ÇELİH: “ANTRENMANLARA SÜREKLİ GELE GİDE BUGÜNLERE GELDİK, TABİ BU SABIR VE EMEK GEREKTİREN BİR DURUM”

Voleybola lisede başladığını belirten libero oyuncusu Semih Çelik, “aslında ben ortaokulda basketbol oynuyordum, lisede Bünyamin Kurtul hocam ve Alper Seferoğlu hocalarımın yönlendirmesiyle voleybola başladık. İlk Antrenörüm de, o zaman Plevnespor’un alt yapı seçmeleri vardı, bizde o seçmelere gittik. O zaman Başantrenör Abdurrahman Akyüz idi, sağ olsun seçmelerde beni beğendiler, genç ve yıldız takıma dâhil etti. Öyle yavaş yavaş, antrenmanlara sürekli gele gide bugünlere geldik. Tabi bu sabır ve emek gerektiren bir durum, o zamanlar yürüdüğümüz oldu. Okuldan izin alıp antrenmanlara geldiğimiz günlerde oldu. Bu şekilde voleybol hayatımıza başladık.” dediği açıklamasının devamında;

“BELEDİYE PLEVNESPOR LİGİN EN KÖKLÜ TAKIMLARINDAN BİRİSİ, EFELER LİGİ’NE YAKIŞAN KULÜP ve CAMİA”

Çelik, “Tokat Belediye Plevnespor’da 10 senedir oynuyorum. Mavi-Beyazlı ekibin başarısı için ter döküyoruz. Belediye Plevnespor ligin en köklü takımlarından birisi, yıllardır da Efeler Ligi’ne yakışan kulüp ve camia olduğunu düşünüyorum, şehir ve taraftar olarak. Bu senede yönetim bize bu formaya layık gördüler ve tekrar anlaşma yaptılar. Bizde her sene olduğu gibi elimizden gelenin parkede terimizin son damlasına kadar kulübün başarısı için mücadele vermeye çalışıyoruz.”şeklinde yaptığı açıklamasında 32 yaşındaki tecrübeli libero oyuncusu Semih Çelik, unutamadığı anılarından bahsetti;

“ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA OLAN TAKIMLARI BURADA YENDİĞİMİZ ZAMAN ONLAR UNUTULMUYOR”

Çelik, “Tokat Belediye Plevnespor forması giydiğim 10 yıldır birçok unutamadığım çok anılarım oldu. Mesela Hüseyin Akbaş Salonu’nda oynadığımız Galatasaray maçı. Sarı-Kırmızılı ekibi 3-1 yenmiştik, çok iyi mücadele etmiştik. Taraftarlarımız tribünleri ful doldurmuştu, oturacak yer dâhi yoktu. Aynı salonundan Fenerbahçe’yi yenmiştik. Halkbank’ın şampiyon olduğu sene Ankara’da 3-0 yenmiştik. Yine bu sene Ziraat Bankası’nı 2-0’dan 3-2 yendiğimiz maç. Bu tür büyük takımlara karşı oynadığımız maçlar da alınan galibiyetler cidden unutulmuyor. Hem taraftar hemde takım olarak coşturuyor bu sonuçlar, dev bütçeli takımlar, yabancılar olsun, Türk oyuncuları olsun. Şampiyonluk yarışında olan takımları burada yendiğimiz zaman onlar unutulmuyor.” dedi.

“İNTERNETİN VE İSTATİSTİKLERİN İŞİN İÇİNE GİRMESİYLE ÇOK DAHA FARKLI ANTRENMAN METOTLARI ve ÇOK DAHA ZORLU ANTRENMANLAR YAŞANIYOR”

Geçmiş ve günümüz voleybolunu da değerlendiren Semih Çelik, “O zamandan bu zamana kadar voleybolda kulüpler biraz daha profesyonelleşiyor her şey. Antrenman metotları değişiyor, eskiden daha değişik ve basitti idmanlar. Şimdi ise, internetin ve istatistiklerin işin içine girmesiyle çok daha farklı antrenman metotları ve çok daha zorlu antrenmanlar yaşanıyor. Avrupa maçlarının oynayabilecek seviye gelebilmek için takımlar daha da profesyonelleşmeye gidiyor. Bunlar yapılırken bizim ligin kalitesi de artıyor.” şeklinde konuştu.

BU SÜRECİ ÇOK GÜZEL GEÇİRDİK, ÇOCUKLARIMIZA ve EŞİME BOLCA ZAMAN AYIRABİLDİK”

Tokat Belediye Plevnespor’un alt yapısından yetişen 1988 doğumlu Çelik, Covid-19 salgını döneminde evde karantina günlerinde yapılan çalışmalarının da bahsettiği açıklamasında, “Pandemi salgınından dolayı evde kaldık, hiçbir şekilde yapamadık. Sadece ihtiyacımız dâhilinde evimizden çıktık. Evde kaldığımız sürede bireysel antrenmanlar yaptık. Kendimize ağırlık seti aldık, Fitness salonuna gidebileceğim şekilde antrenman düzeyinde çalıştık, her gün. Bu süreci çok güzel geçirdik, antrenmanlarımızı yaparak formumuzu koruduk. Çocuklarımıza ve eşime bolca zaman ayırabildik, evdeki zamanımızı bu şekilde değerlendirdik. Hayat normale dönünce ailemle birlikte tatilimize de yaptık.” diye konuştu.

“BÜYÜK BEŞ MAÇTAN GALİBİYETLER ÇIKARDIĞIMIZ ZAMAN HEM TAKIMIN GÜVENİ YERİNE GELECEK HEMDE BÜYÜK TAKIMLARA KARŞI MÜCADELE GÜCÜ KAZANACAĞIZ”

Efeler Ligi fikstürünü de değerlendiren takım kaptanı Semih Çelik, “31 Ağustos’ta Türkiye Kupası oynayacağız. Türkiye Kupası’nda ki rakiplerimizde zorlu, takım olarak bunu hazırlık maçı olarak görüp ilk ikiye girmeye çalışacağız, grupta. Daha sonrasında Efeler Ligi başlıyor, ligler çok yoğun başlayacak. Pazar ve Çarşamba günleri haftanın iki günü maçlara çıkacağız. Bu ligin 7’nci haftasına kadar sürecek. Fikstüre geldiğimiz zaman, güzel bir fikstür çektiğimizi düşünüyorum. İlk haftasında evimizde Arhavi ile ikinci haftasında Sorgun’a gideceğiz. Üçüncü hafta evimizde Fenerbahçe ile oynayacağız, sonrasında Altekma ve İstanbul BŞBS. Büyük beş maçlık periyot, bu maçlar bizim için çok önemli. Bu büyük beş maçtan galibiyetler çıkardığımız zaman hem takımın güveni yerine gelecek hemde büyük takımlara karşı mücadele gücü kazanacağız. O yüzden fikstürü iyi olarak değerlendiriyorum, ligin başında güçlü takımlarla oynamaktansa kendi rakiplerimizden alacağımız galibiyetlerle öz güveni yerine gelecektir. Kadromuzda hem tecrübeli hemde genç arkadaşlarımız var, onların yetenekleri ve ilk defa oynayacak arkadaşlar var. Bu yüzden takımın sahada ki mücadelesi üst seviyede ve bu işin içinden çıkacağımızı düşünüyorum.” açıklamasının devamında geleceğine dair açıklamalarda bulundu

v

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.08.2020
Güncelleme Tarihi : 19.08.2020