MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek:Ermenistan’a anladığı dilden Cevap verme vakti geldi!

28.9.2020
5970 kez Okunmuştur.


 MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, “Türk milletine karşı düşmanlık besleyen alçakların Kafkasya’dan Ortadoğu’ya, Akdeniz’ den Balkanlara kadar sürekli kriz çıkarmak ve kaos üretmek maksadıyla faaliyet halinde oldukları anlaşılmaktadır. Emperyalizmin kanlı senaryolarının figüranı olan Ermenistan’a, Acun’a beylik etmiş Türk’ün Ermenistan’ın anladığı dilden cevap verme vakti gelmiş bulunmaktadır”
Geçtiğimiz günlerde yapılan İl kongresi ile görevi devralan MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek’e Tokat Haber Gazetesi ekibi ‘Hayırlı Olsun’ ziyaretinde bulundu. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kemal Özdilek, Yazı İşleri Müdürümüz Sırrı Sürer, Gazeteci ve Köşe Yazarı Burhan Arar ve muhabirlerin hazır bulunduğu ziyarette gündem Ermenistan’ın Azerbaycan’a hain saldırısı oldu.
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, önceki gün sabah saat 06.00 sularında Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması olayıyla ilgili konuşan MHP İl Başkanı Mustafa İpek, Kardeş ülke Azerbaycan’a yönelik hain saldırıyı kınadı.
Ermenistan’ın düşmanca saldırısının yeni bir kanlı sayfanın açılması anlamına geldiğini söyleyen MHP’li İpek, “Emperyalizmin maşası Ermenistan’ın işgal ettiği Türk topraklarına yerleşme ve yuvalanma emelleri Karabağ meselesinin adil ve hakkaniyetli şekilde çözüm hedeflerini sekteye uğratmıştır. Bozgunculuk yapan, uzlaşmaya kapalı duran, barışa yüzünü dönen,sivil ve masumların kanını döken bir ülkedir Ermenistan” dedi.
TÜRKİYE VE AZERBAYCAN İÇİN GÜVENLİK TEHDİDİ
MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek açıklamasında; “Güney Kafkasya’ da istikrarsızlığın, ilkelliğin, işgal ve istila politikalarının ağırlık merkezi Erivan yönetimidir.Toğuz istikametinde yaşanan çatışmaların tekrar başlaması hem Türkiye hem de Azerbaycan açısından bir güvenlik tehdididir. Özelikle ülkemizin çevresini saran karanlık senaryoların son zamanlarda şiddetlendiği bununla da kalmayıp vahim bir cepheleşmeye ve sertleşmeye doğru mesafe aldığı görülmektedir.Türk milletine karşı düşmanlık besleyen alçakların Kafkasya’ dan Ortadoğu’ya, Akdeniz’ den Balkanlara kadar sürekli kriz çıkarmak ve kaos üretmek maksadıyla faaliyet halinde oldukları anlaşılmaktadır.Ermenistan’ın alçak saldırısını Akdeniz ve Ege’de oynanan şirret oyunlarından Libya,Suriye Irakta sahnelenen Emperyalist projelerden ayrı düşünmek ayrı değerlendirmek geldiğimiz bu aşamada imkansızdır” diye konuştu.
  KARABAĞ TÜRK VATANIDIR
MHP’li Mustafa İpek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Milliyetçi Hareket Partisi genel politikasında İki devlet ve Tek Millet halinde geleceği kucaklayan Türkiye-Azerbaycan arasında var olan tarihi ve kültürel dayanışma ve yardımlaşmanın hiçbir gücün ve mütecaviz niyetin karşısında geri adım atmayacağı inancındadır. Şunu herkes bilsin ki Ermenistan zulmünü ve hunharca suikastlerini lanetliyoruz. Kalplerimizin soydaşlarımızla birlikte attığını bu vesile ile ilan ediyoruz. Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklamada olduğu gibi ‘’Karabağ Türk’ündür Türk Vatanıdır’’ Hiç kimse bu muhkem ve müstesna gerçeği değiştiremeyecektir. Yegane gayesi Türk düşmanlığı olan Ermenistan’ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur. Kanımızla, canımızla, varlığımızla, kalbimizle kardeş ülke Azerbaycan’ın yanındayız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bütün müstevli odakları tekraren uyarıyoruz. Türk milletinin sabrını test etme yanlışına hiç kimse tevessül etmemelidir. Nitekim sonuçları hem acıklı hem de ağır olacaktır. Can Azerbaycan’a yapılan her saldırı Kars’a, Ankara’ya, Çanakkale’ye yapılmış demektir. Emperyalizmin kanlı senaryolarının figüranı olan Ermenistan’a Acun’a beylik etmiş Türk’ün Ermenistan’ın anladığı dilden cevap verme vakti gelmiş bulunmaktadır. Bu doğrultuda bir kez daha bu hain saldırıda ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.09.2020
Güncelleme Tarihi : 28.09.2020