TOKAT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ERASMUS + PROJESİNDE DEV HİBE

22.10.2020
3682 kez Okunmuştur.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus + KA201 Yenilik Geliştirmeye Yönelik okul eğitimi stratejik ortaklık proje başvuruları kapsamında hazırladığı “Küresel Yaşamın Anahtarı Doğanın Dijital Dönüşümü” projesiyle 202.388,00 Avroluk hibe tutarını şehrimize getirdi. Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büroda görevli öğretmenler;  Çetin KÖKSAL ,Servet ÖZCAN ,Mehmet Akif BİRCAN ve İbrahim ÖZKAL tarafından hazırlanan proje Tokat MEM ‘in projeler konusundaki üstünlüğünü gözler önüne serdi.

81 il içerisinde 6 ilin hibe desteği kazandığı yenilik geliştirme alanında başarısıyla bizleri gururlandıran Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje ile, AB’nin kaynak verimliliği ışığında enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanlarında eğitim öğretim materyallerinin tasarlanması, eğitim öğretim yöntemlerinin geliştirilmesini hedeflemekte ve bu hedefe ulaşma kapsamında yenilikçi yöntemlerden STEM, Sanal Öğrenme Ortamları ve eğitsel dijital içerikler gerçekleştirecektir. Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü erasmus+ KA201 projesi, AB hedefleri ile desteklenerek ulusal ve uluslararası alanlarda eğitim politikalarının geliştirilmesine yön verecektir. Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Portekiz, Slovakya, İspanya, Belçika ortaklığında gerçekleştirilecek olan proje ile Milli Eğitim Bakanlığımızın 2017-2023 ulusal öğretmen strateji belgesinde belirtilen hedefler doğrultusunda kurumsal kapasitesini geliştirerek öğretmenlerimizin çok yönlü gelişimine katkı sağlayacaktır.

Proje kapsamında:

STEM, eğitsel dijital içerik ve sanal öğrenme alanında AB enerji politikası amaçlarına uygun olarak çalışmalar gerçekleştirilecektir. Araştırma sonuçları uluslararası platformlarda paylaşılacak, proje sonunda yeşil teknoloji raporu yayımlanacaktır. Ortaya çıkan ürünlerin daha geniş kitlelere ulaşması için hazırlanan içerikler proje web sitesinden duyurulacaktır.

Proje Hedef Grupları:

Öğrenciler, gençler, yetişkinler, teknoloji firmaları ve çevre örgütleridir.

 

Projeleriyle bizleri gururlandıran Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür eder, projenin hazırlanmasında emeği geçen proje ekibini tebrik ederiz.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.10.2020
Güncelleme Tarihi : 22.10.2020