Filiz Çelik Şahin ;``BAYRAK ÜLKENİN ONURUDUR``

19.7.2021
1068 kez Okunmuştur.

  Son günlerde Türkiye`yi temsilen Dış İşleri Bakanlığının gerçekleştirdiği diplomatik bir görüşmede, Türk bayrağına yer verilmemesi konusunda,
İYİ Parti saflarından tepki geldi.

İYİ Parti Teşkilat Başkan Danışmanı Filiz ÇELİK ŞAHİN ; `` Bayrağımızın yer verilmediği, hiç bir diplomatik görüşme sonrasında, kamuoyuna verilen ``fruitful meeting``( Verimli Toplantı ) mesajı kabul edilemez.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her türlü baskının ve her alanda esaretin arttığı, yargısız baskı ve sıkıntıların yaşatıldığı, tarihinin en zor dönemlerini yaşıyor.
Ülkenin onurunu bizler koruyoruz ve koruyacağız diye konuşanlar, ülkemizi temsilen yurtdışı görüşmelerinde, diplomatik teamüllere aykırı davranarak, bayrağımızın yer almadığını gizleyen bir foto karesini paylaşmak ve bu üzücü, negatif, ayrıca ciddi huzursuzluk önem arz eden olaya yönelik diplomatik kaynaklardan ve ilgili şahıstan, herhangi bir açıklama yapılmaması, gerçekte ülkemizin milli ve manevi değerlerinin heba edildiğininde acı bir tablosudur.
Bayrağımızın bulunması gereken yerlerde olmamasına göz yummak, ve akabinde gizlemek, aslında müslüman aziz milletimize karşı alınmış gizli ve içler acısı duyguların yansımasıdır.
Bu acı tavırı sergileyenler ve buna tepkisiz kalanlar, bayrağımızın taşıdığı manayı anlamakta zorluk çekenler,bayrağımıza yapılan, ``İtibarsızlık ve duyarsızlık`` karşısında malesef ısrarla sessizliklerini koruduklarını görüyoruz.
”Şanlı Türk bayrağımız,  hepimizin  bayrağıdır.”diye her fırsatta ve her ortamda ve meydanlarda slogan atan bazı zevatlar, müslüman aziz milletimizin, şeref ve  namus simgesi olan şanlı bayrağımızın hassasiyetle onuruna karşı sessizliklerini korumaya devam ediyorlar.

Bayrağımızın şekil ve renkleri rastgele ortaya çıkmamıştır.Tarihte bir çok zafere şahitlik etmiş ve bir çok zaferde ellerde taşınmış,baş tacı edilmiş yüce Türk milletinin en kutsal değerdir.

Şanlı Türk bayrağımız, ülkemizin manevi simgeleri olan hilal ve yıldızı ile tüm ülkeler arasında Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi, onurla, büyük bir milli ve manevi inançla temsil eden şeref abidesidir.

Bilinmelidir ki bu vatan bu bayrak sahipsiz değildir ve ancak bu hassas duyguları, yürekten idrak edenler ve sadece gerçek ``İYİ VATANSEVERLER`` bu cennet vatanımızın onurunu kurtaracak ve koruyacaklardır.`` ifadelerini

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.07.2021
Güncelleme Tarihi : 19.07.2021