Filiz ÇELİK ŞAHİN`den Anlamlı 1 Mayıs Açıklaması ;

2.5.2022
490 kez Okunmuştur.

``Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın; rehberi şeytan olmuştur.``
( Yunus Emre )

Bu gün 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı. Büyük Alim Yunus Emre, Baş Komutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK ve daha nice ilim ve bilim insanlarımızın, emek veren, alın teri dökenlerin haklarının önemini bu sözleri ile savunmuş, bunun önemini dile getirmişler ve bizlere en kıymetli nasihat, olarak, tarihe geçmiş bu önemli mesajları, günümüzde kendi çıkarları için, dillerine dolayıp, kendilerine sermaye yaparak, emekçilerin hakkını yiyerek kul hakkına girdiklerini görselerdi emin olun bu duruma isyan ederlerdi.

Bu gün aslında ve olması gereken husus, vergileri silinmiş zenginlerin, kendi ihtiras ve hırsları için, makam koltuklarına yapışan siyasilerin, ve gözü bir türlü doymak bilmeyen kibir abidesi büyük patronların, kabul etmeselerde, sefalet ve yokluk çeken insanlara karşı, kendilerini sorgulaması ve muhasebeye çekmesi gereken bir gündür.

Ülke olarak geldiğimiz bu içler acısı durum karşısında, bir damla alın teri silmeden saltanat sürenlerin, dünyadaki fakir ve gelişmemiş ülkeleri, sürekli emektar vatandaşlarımıza örnek göstererek, şükür ve sabır beklemesi ülkemiz için yaşanacak en acı bir tablo ve milli manevi inanç konusunda da samiyetsizliğin açıkça, arsızca kanıtır.

Kendi çocuğunun önüne her çeşit imkanları sererek, onu daha fazla nasıl mutlu edebilirim diye çaba sarf edenler ve kendi cocuğuna yönelik, hoşuna gitmeyecek en küçük bir eleştiriye tahammül edemeyerek kükreyen, güçlü yöneticiler, patronlar, mevsim işçi ailelerden tutun ve onlar gibi gizli saklı köşelerde kalmış, ekmeği için emek veren, haksızlığa yoksulluğa mahkum edilmiş, her alandaki çocuk işçilerin ve kadın işçilerin yaşadıklarına gözlerini yumup, kulaklarını tıkıyorlar. Herşeyden mahrum kalarak, sadece yaşamını sürdürmek için hakkı gasp edildiği halde çaresizce kaderini kabul eden bu vatandaşlarımızdan bu hallerine şükretmesini bekleyen, sadece gösteriş için dilinden merhamet ve vicdan kelimesini düşürmeyen, tuzu kuru zihniyetler aynı tavırlarını malesef halen sürdürmektedirler.

Hız kesmeden devam eden zamlara ve her gün dev gibi büyüyen enflasyon karşısında, her alandaki üreticininde, işçi ve emekçininde halleri gün geçtikçe dahada içler acısı duruma sürükleniyor.

Ne acıdır ki ülkemizde temel gıda ihtiyaçlarımızın işçiliğini yapan işçiler, maalesef o temel ihtiyaçlara muhtaç ve yoksunlar.

Bu şartlarda hayatı yaşamak çok zor ve bunu kimseler göremiyor, görenlerin bazıları zaten umursamıyor veya küçümsüyor.

    İyi Parti Siyasi İşler Başkanı Koray AYDIN`nın Danışmanı Filiz ÇELİK ŞAHİN`den Anlamlı 1 Mayıs Açıklaması ; ``

    İnsan gibi bir çalışma, insan gibi bir yaşam ve alın terinin karşılığı almak, dünyadaki en zengin yer altı kaynaklarına ve verimli topraklara, sahip olan her bir, Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşının hakkıdır.

Bu manzara, seçim zamanı verdikleri vaadlerini, seçim sonrası umursamayan, ülke yöneticileri için gün geçtikte büyüyen utanç tablosudur.

Bu sorunların çözülmesi ve ülkece kalkınmamız için, gelecekteki ülke yönetimindeki, bir çok alanda artık gerçek vicdan ve merhamet sahibi yöneticilerin, söz hakkının olması gerekiyor.

Ülkemizin kalkması için her alanda ve gerçek anlamda üretimin geliştirilerek insanlarımıza, sağlıklı ortamlarda ve emeğinin karşılığını alabileceği, iş istihdamlarının sağlanacağı, bu sorun ve sıkıntıların biteceği bir Türkiye yönetimi gerçekleşeceğinden ben şahsım adına umutluyum.

Her karanlık bir yolun, aydınlığı vardır. Çileli, cefakar ve sabırlı bu güzel insanlarımızın alın terinin hakkını almayı ve kendilerine teslim etmeyi ``İYİ`` insanları rabbim vesile etsin inşallah.

Bu günün, insanlık onuruna, emeğine sahip çıkmak için, her alanda kendi mücadelesini veren tüm emekçi ve işçilerimizin, emeklerinin karşılığında, hak ettikleri yaşam şartlarına kavuşmalarını yürekten diliyerek, ``1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını şartlar nedeniyle hüzünlü olarak tebrik ediyorum. Son olarak önemle belirtmek istiyorumki, dinimizde insan emeğine ve haklarına karşı büyük bir saygı ve hassasiyetin önemli bir görev olduğunu bir çok yerde bildirmiştir. Bunları bilipte, sürekli dilinden düşürmeyen ama kendisi uygulamayan münafıklara da, bu mübarek bayram arefesin de Allah`tan kaplerine gerçek bir hidayet, vicdan, merhamet diliyorum.

İnsan olanın en büyük bayramı, insan emeğini, kul hakkını yemediği gündür.

Selam ve Saygılarımla
Filiz ÇELİK ŞAHİN

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.05.2022
Güncelleme Tarihi : 2.05.2022