Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Reel terör saldırılarını değerlendirdi:

20.12.2016
478 kez Okunmuştur.

Anadolu Gençlik Derneği Tokat Şube Başkanı Hüseyin Reel, terör saldırılarının amacının ne olursa olsun hedefine ulaşamayacağını ifade ederek, Anadolu Gençlik Derneğince terör saldırılarının önlenmesi konusunda belirlenen çözüm önerilerini paylaştı.

            Reel yazılı yaptığı açıklamada yapılan terör saldırılarında yaşamını yitiren tüm şehitlere rahmet, yaralılara şifa dileklerini iletti. 

            20 Temmuz 2015 Suruç patlamasından bu yana her saldırının en ince detayına varıncaya kadar planlandığını ve bu saldırıları tetikçilerin üzerinde bir küresel aklın organize ettiğini düşündüklerini belirten Reel, ``Zerrece vicdanı, zerrece merhameti olmayan, hem bu coğrafyanın değerleriyle bağını hem de insanlığını yitirmiş olan ellerin de bu küresel akla tetikçilik yaptığını görüyoruz.

            Bu tip saldırılarla güvenlik güçlerimizin ve sivillerin canına kastedilirken asıl hedefin siyasetin ve toplumun yönlendirilmesi olduğunun farkındayız.  Ülkemiz ve insanımız, korku ve panik havasıyla, kin ve nefretle, acı ve gözyaşıyla nereye sürüklenmek isteniyorsa, bize düşen bunu görebilmek ve aklıselim ile hareket edebilmek ve istenilen gidişatın tam karşısında durabilmektir.

Bu saldırıların gayesi ülkemizde ırkçılığı ve mezhepçiliği körüklemek ise biz birbirimizi daha çok seveceğiz. Küresel düşmana fırsat vermeyeceğiz.

            Bu saldırıların gayesi Türkiye’nin İslam ülkeleriyle savaşa sokulup harap bitap bir coğrafyaya dönüşmesini sağlamak ise biz daha çok barış ve kardeşlik diyeceğiz. Küresel güçlerin bu oyuna gelmeyeceğiz.

            Bu saldırıların gayesi Türkiye’yi Batı’ya daha da bağımlı hale getirmekse biz bu ülkenin güçlenip gelişmesi için daha çok çalışacağız. Küresel güçlerin kölesi olmayacağız.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.12.2016
Güncelleme Tarihi : 20.12.2016