CUMHURİYET MEYDANINDA YAĞMURSUYU SORUNU KALMAYACAK

13.9.2017
916 kez Okunmuştur.

  Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, yağmursuyu hatlarında yaşanan sıkıntıları gidermek için çalışan ekipleri ziyaret ederek, kolaylıklar diledi.

 

   Cumhuriyet Meydanında yoğun yağmur yağışı sonucu oluşan sıkıntıları gidermek amacıyla devam eden yağmursuyu hattı çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat’ta yağmursuyu hatlarından kaynaklanan sorunların olmaması için ekiplerin yoğun bir şekilde çalıştığını belirtti.

  Cumhuriyet Meydanında iki yeni yağmursuyu hattı yapıldığını belirten Başkan Eroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Tokat’ın coğrafi bakımdan iki dağ arasında olmasından dolayı ve kot farkları nedeniyle yağmurun çok aşırı yağdığı dönemlerde şehrimizin belirli noktalarında su birikintileri oluyordu. Yağmursuyu hatlarının yetersizliği dolayısıyla özellikle ana cadde de su göllenmesi oluşuyordu. Biz de Tokat Belediyesi olarak bu işi çözmek amacıyla Cumhuriyet Meydanındaki su birikintisini hızlı bir şekilde tahliye etmek amacıyla ekiplerimiz yaklaşık on gündür çalışıyorlar. Bu alanda iki ayrı nokta dört farklı bölgeden bu suyu tahliye etmek amacıyla 300 metrelik 700’lük ve 400’lük olmak üzere yeni iki yağmursuyu hattı yaptık. Cumhuriyet Meydanından başladığımız çalışmayı Behzat Deresine ulaştırdık. Şuanda ise yağmursularının döküleceği bacaların çalışmasını bitirmiş olacağız. İnşallah bundan sonra bu alanda su birikintisi olmayacak.

Aynı şekilde su birikintilerinin yaşandığı Karşıyaka mevkinde belirlenen noktalarda aynı çalışmaları yapacağız. Böylece yağmursuyu hatlarında yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmanın da mutluluğunu yaşayacağız. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Cumhuriyet Meydanındaki çalışmaları anlık olarak takip eden Başkan Eroğlu, gece geç saatlerde ana cadde üzerinde asfalt hazırlığı yapan ekipleri de ziyaret ederek, kolaylıklar diledi.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.09.2017
Güncelleme Tarihi : 13.09.2017