VALİ ÖMER TORAMAN E- KONFERANS İLE OKULLARDAKİ SORUNLARI DİNLEDİ

4.10.2018
694 kez Okunmuştur.

   Okul kurum müdürleri ve öğretmenler okullarına ait sorunları online ortamda yazarak Vali Ömer Toraman’a ilettiler. 

            İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2015-2019 Stratejik Planı doğrultusunda her ay düzenlenen aylık eylem planı e- konferansı Vali Ömer Toraman, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Taştan tarafından gerçekleştirildi.

            İl/ilçe milli eğitim yöneticileri, okul kurum yöneticileri, müdürler,  birim şefleri ve öğretmenler söz konusu e-konferansa online olarak katıldı. E- konferansta İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Taştan tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Ekim ayında okul ve kurumlarda yapacağı çalışmalar anlatıldı.

            Vali Ömer Toraman e-konferans üzerinden yaptığı konuşmada, “Çocuklarımızı yalnızca bilgilendirme yönünde değil, onları iyi birer insan, iyi birer vatandaş ailesine çevresine, milletine, devletine faydalı ve onlara yararlı olmayı öğretecek bir yaklaşımının sergilenmesi gerekiyor. Çocuklarımızın hem okul içerisinde, hem de okul çevresinde ki güvenliklerinden biz mesulüz. Bu manada özellikle idarecilerimiz nöbetçi öğretmenlerimiz, diğer öğretmenlerimizin hepsi genel manada çocuklarımızı gözetici olarak kolluyorlar, koruyorlar ancak geçmiş yıllardaki hadiselerden de dersler çıkararak bu sene çocuklarımızın güvenliği ile ilgili güvenlik tedbirlerimizi daha pekiştirdik, artırdık. Özellikle bu konuda emniyet ve jandarma kuvvetlerimizden doğrudan okullarımızda görevlendirmeler yaptık. Ayrıca belli başlı okullarımızda İŞKUR ile yürüttüğümüz proje çerçevesinde özel güvenlik hizmeti alıyoruz. Bunlar okullarımıza ve öğrencilerimize dışarıdan gelebilecek tehlikeleri bertaraf etmek için aldığımız ilave tedbirler. Ancak çocuklarımızın taşımalı eğitimde gidip geldiği yerlerde taşıma yapan araçların güvenliği, bunların sürücülerinin kontrolü, varsa özel servis taşımacılığı yapılan okullarımız ve buradaki servislerin durumları, şoförlerin durumları hepsini çok dikkatle gözlemlememiz ve denetlememiz gerekiyor. Bu konularda en ufak bir tolerans, gösteremeyiz, çünkü bunlar doğrudan çocuklarımızın can ve mal emniyeti ile ilgili. Dolayısıyla bu konularda öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz gözlemledikleri haberdar oldukları her türlü olumsuzluğu mutlak süratle ısrarla amirlerine intikal ettirmelerini özellikle istirham ediyorum. Çünkü taşımalı eğitim yapan ve servis taşımacılığı yapan araç sahiplerine, şoförlerine emniyet müdürlüğümüz kanalıyla eğitimler verildi. Dolayısıyla onlarda sorunluluklarını biliyorlar. Bunu yerine getirmeleri gerekiyor. Bu konuda hiç kimsenin gözünün yaşına bakacak durumda değiliz” dedi.

            E-konferans ile il genelinde 7 bin öğretmene aynı anda ulaşıldı. Böylelikle okul kurum yöneticileri, müdürler ve öğretmenler sorunlarını Vali Ömer Toraman’a iletme imkânı buldu.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.10.2018
Güncelleme Tarihi : 4.10.2018