AYLA ÖĞRETMENİN ERASMUS PROJESİ

4.10.2018
948 kez Okunmuştur.

   Tokat’ımızdaki özel bir kolejin İngilizce Bölüm Başkanı olan İngilizce Öğretmeni Ayla Altunsoy ERASMUS Projesi kapsamında hazırladığı ve Tokat Koordinatörlüğünü üstlendiği “BUGÜNÜN YAZARLARI YARININ LİDERLERİ (TODAY’S WRİTERS TOMORROW’S LEADERS)” projesini tanıttı. Türkiye ile birlikte 8 ülkenin (Türkiye, İngiltere, Finlandiya, İtalya, İspanya, Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Polonya) temsilcisinin ortağı olduğu projede öğretmen ve idarecilerin yer aldığı 15 kişilik ekip Tokat’a geldi, Ayla Altunsoy’un görev yaptığı özel okulda öğrencilerle buluştu.

  Geçen yıl başlayan ve bu yıl da devam etmekte olan 2 yıllık projesi hakkında bilgi veren İngilizce Öğretmeni Ayla Altınsoy, ERASMUS Projesiyle Ulasal Ajansın finanse ettiği projesinin Türkiye ayağında konukları Tokat’ta ağırlamaktan ötürü mutlu olduklarını vurguladı. Pazartesi günü Tokat’a gelen 15 kişilik ekipte yer alan idareci ve öğretmenlerle Tokat’ın turistik yerlerini gezdiklerini, özel okullarında öğrencilerle buluşturup, yöresel tatları ikram etmekle birlikte kendi yörelerinin yemeklerini yapma, sohbet etme, İngilizce konuşma pratiğini geliştirme adına faaliyetlerde bulunduklarını dile getirdi.

            İngilizce Öğretmeni Ayla Altunsoy ev sahipliğini yaptığı projede Tokat’ın tanıtımına katkısı olacak şekilde konuklara Tokat’a özgü hediyelerin de verildiğini belirtti. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerine hediyelerin temini için teşekkür edildi.

BUGÜN YOLCU EDİLİYORLAR

            4 gündür ilimizde vakit geçiren proje konukları bugün Tokat’ımızdan ayrılacaklar. Tokat’ta geçirdikleri vakitlerin hayatlarında unutulmayacak bir yer tutacağını vurguladılar ve ev sahipliğinden ötürü Ayla Altunsoy’a ve kolej idarecilerine teşekkür ettiler. Projenin ilerleyen etabında 2019 yılı Şubat ayında Finlandiya ve İspanya’ya gidilerek orada da benzer etkinlikler olacağının bilgisi verildi.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.10.2018
Güncelleme Tarihi : 4.10.2018