BAŞKAN EROĞLU`NUN DESTEĞİ VE POLONYA`DAN GELEN ŞAMPİYONLUK

15.11.2018
746 kez Okunmuştur.

   Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonasında +87 kg da  Emre Kutalmış Ateşli’nin altın madalya kazanmasının sevincini yaşayan Ateşli’nin antrenörü Turan Güldür yaptığı açıklamada, “Emre’miz çok küçük yaşta Tokat’ımızın ilk spor salonu olan Tokat Uçtu Savunma Sporları Kulübünde antrenmanlara başladı. 10 yaşına girdiğinde 2011 tarihinde minikler 37 kg da Tekirdağ’da derece maçında yenildi. 2013 Karamanda yapılan minikler Türkiye Şampiyonasında 50 kg.da şampiyon oldu. Belediye Plevnespor Kulübüne transfer ettiğimiz lisanslı sporcumuz 2015 Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında rakiplerini yenerek Yıldızlar Türkiye Şampiyonu ve 2015 Fransa/Paris’te yapılan Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında Avrupa 2’incisi oldu. 2016 ilk gençler +78 kg açık ara Türkiye Şampiyonu, 2017 +78 kg da Gençler Avrupa Şampiyonu 2018 + 78 kiloda Gençler Dünya Şampiyonu (Tunus) ve ilk defa katıldığı Ümitler Avrupa Şampiyonu oldu. Kadim şehrimiz Tokat’ımızın, Türkiye’mizin gururu oldu. 10 Kasım Cumartesi günü ülkem yas tutarken yüreğimize gözümüzün nuru Emre Kutalmış Ateşli, Polonya’da Ümitler Avrupa Şampiyonluğu kazandırarak yüreklerimize su serpti. Madalyasını Hakkâri’de Şehit olan ve tüm Şehitlerimizin ailelerine asker selamı ile armağan ederek Türkiye’yi duygulandırdı. Henüz 17 yaşında ve Avrupa Şampiyonasına katılanların en küçüğü, aslan parçasına Tokat’ımızın büyükleri sahip çıkarlarsa 2020-2024-2028 olimpiyat şampiyonluklarını Tokat görecek ve Tokat’ımızın bürokrasisini ve siyasilerini tarih yazacak. Emre’mizin, kınalı kuzumuzun gözlerinden öpüyorum” dedi.

   BAŞKAN EROĞLUNA SPORA VERDİĞİ DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR

            Emre Kutalmış Ateşli’nin antrenörü Turan Güldür spora verdikleri desteklerden dolayı Tokat siyasi ve bürokrasilerine teşekkür etti. Güldür açıklamasında,  “Tokat Belediye ve Tokat  Plevne Spor Kulübü başkanımız Av. Eyüp Eroğlu’na Emre Kutalmış Ateşli’yi ve diğer sporcularımızı sahiplendiği için teşekkür ediyorum. Tokat Milletvekillerimiz Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt, Kadim Durmaz, Yücel Bulut beyefendiye ve Özlem Zengin hanımefendiye yazılı ve görsel basında çıkan tebrikleri ve destekleri için teşekkür ediyorum. Bürokrasimiz ve siyasi büyüklerimizin ilgi ve alakaları bizleri çok memnun etmiştir. Gelecek için bizlere heyecan vermişlerdir. En güzel övgüler şüphesiz ki Emre’mizin muhterem babası İzzet Bahri Ateşli ve yengemiz Yasemin Ateşli’yedir. İyi ki vardınız” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANINDAN TEBRİK TELGRAFI GELDİ

            Turan Güldür ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Emre Kutalmış Ateşli’nin başarısını tebrik etmek için genç sporcuya tebrik telgrafı gönderdiğini de kaydetti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.11.2018
Güncelleme Tarihi : 15.11.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar