TOKAT İMAM HATİP LİSESİNDEN YEMENE UZANAN KARDEŞ ELİ

17.1.2019
217 kez Okunmuştur.

  Tokat Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Lisesi öğrenci, öğretmen, idareci, veli iş birliği ile ``Yemen açlıktan ölüyor, İnsanlığımız Ölmesin`` sloganıyla, Türk Kızılay’ının başlattığı kampanyaya destek vermek amacıyla kermes düzenlendi.

            Okul Müdürü Mehmet Köprülü Tokat Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Lisesi öğretmenlerinden Şule Aldemir’in başkanlığında öğretmenlerin organize ettiği kermese öğrenci velileri evlerinde yaptıkları pasta, börek, tatlı, kek, yaprak sarması gibi ürünler gönderdi. Öğrenciler, öğretmenlerine, öğrenci arkadaşlarına stantlardaki ürünleri sattı.  Okuldaki tüm  öğretmenler ve öğrenciler  kampanyaya destek olmak için ürün satın aldılar. Kermeste 6 bin TL civarında para toplandı.

            Okul Müdürü Mehmet Köprülü kermese ilişkin yaptığı açıklamada, ``Okulumuz Tokat’ın en eski ve köklü geçmişe sahip bir okuldur. Bizler öğrencilerimizle beraber  inancımız gereği dünyanın neresinde bir mazlum, bir ihtiyaç sahibi varsa onun inancına, ırkına bakmadan yardım elini uzatmaya gayret ediyoruz. Gecen yıl iki dönemde iki kermes düzenlemiş, Birinin gelirini Şehit Ailelerine, diğerini de yine Kızılay yoluyla Arakandaki ihtiyaç sahiplerine göndermiştik.

            Bu yardım kermeslerini düzenleyerek öğrencilerimize yardım duygusu ve paylaşma duygusunu  yaşamalarını ve bunu hayatlarında bir düstur olarak benimsemelerini istiyoruz.

            Buradan Yemen`e yardım kampanyasına destek olan  Behzat-ı Veli İmam Hatip Okuluna, Fahriye Arat İmam Hatip Ortaokuluna , Pazar İmam Hatip Ortaokuluna ve Almus İmam Hatip Ortaokuluna Yöneticilerine, öğretmenlere, öğrencilere, velilere teşekkür ediyorum.

            Okullarımızın ve hayır severlerin katkıları ile yapılan yardımlar toplam 12 bin lira olmuştur. Bizlerde  okul olarak bu miktarı Yemene ulaştırması için Türk Kızılay’ına emanet ettik. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim.`` dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.01.2019
Güncelleme Tarihi : 17.01.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar