KERMES GELİRİ İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE ULAŞTIRILDI

24.5.2019
354 kez Okunmuştur.

   Tokat 15 Temmuz Anadolu Lisesi tarafından şehirde yaşayan göçmen öğrenciler yararına düzenlenen kermesten elde edilen gelir ile ihtiyaç sahibi öğrenciler için ayakkabı alındı.

            Tokat 15 Temmuz Anadolu Lisesi tarafından şehirde yaşayan göçmen öğrenciler yararına kermes düzenlenmiş ve elde edilen gelir okul yönetimi tarafından göçmen öğrencilere ulaştırılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürü İdris Coşkun’a teslim edilmişti. İhtiyaç sahibi öğrencilerin belirlenmesinin ardından İl Göç İdaresi Müdürü İdris Coşkun ve beraberinde Tokat 15 Temmuz Anadolu Lisesi Müdürü Sami Öğüt, Müdür Baş Yardımcısı Cevdet Demir ve İngilizce Öğretmeni Ahmet Polat, ayakkabıları öğrencilere teslim etmek üzere 100.Yıl Zeki-Sıtkı-Lütfü Akbay Ortaokuluna ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete okul öğrencileri Muhammed Mustafa Selek ve Melike Kureysi de eşlik etti.

            100.Yıl Zeki-Sıtkı-Lütfü Akbay Ortaokulunu kardeş okul olarak belirlediklerini kaydeden İl Göç İdaresi Müdürü İdris Coşkun, öğrencilere daha önceki dönemlerde kışlık bot, mont ve kitap yardımı yaptıklarını söyledi.  Çocukların ayrım yapılmış hissine kapılmamasına büyük önem verdiklerini ve bunun için hediyelerin kütüphanede verildiğini belirten Coşkun, toplamda 20 öğrenciye ayakkabı ulaştırıldığını ifade etti.

            Topluma örnek çalışmalarından dolayı Tokat 15 Temmuz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik eden Coşkun,  “Okul yönetimi kermes gelirini bize teslim etti ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının karşılanmasını istedi. Kardeş okulumuza yardım etmeyi düşündük, biz aracı olduk ve ayakkabı sayısını kendi desteklerimiz ile de biraz artırdık. 100.Yıl Zeki-Sıtkı-Lütfü Akbay Ortaokulu ve İbni Sina Ortaokulunda okuyan ihtiyaç sahibi 20 öğrenciye ayakkabıları ulaştırdık. Okul yönetiminin düşüncesi çok güzel Allah razı olsun, bu düşünce hayatları boyunca yürüsün devam etsin inşallah” dedi.

            100.Yıl Zeki-Sıtkı-Lütfü Akbay Ortaokulu Müdürü Recep Kılıç ise, “Bu mübarek günde çocuklar hediyelere çok sevindi. Önümüzde bayram, çocuklara bayram hediyesi oldu. Bu anlamda bunu düşünen Sayın İdris Beye ve okul müdürümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

            Sonrasında öğrencilere hediyeleri teslim edildi. Ayakkabıları giyen kız ve erkek öğrenciler çok mutlu olduklarını belirterek teşekkür etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 24.05.2019
Güncelleme Tarihi : 24.05.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar