VEYSEL SEDAT BOLCAL : HER ESKİ ANTİKA DEĞİLDİR

29.6.2019
1088 kez Okunmuştur.

   20 Yılı aşkın bir süredir antika sektörü ile uğraşan Veysel Sedat Bolcal , kardeşi Ferhat Bolcal ile birlikte bu sektörde hizmet vermeye devam ediyor. İstanbul’un Şişli Semti , Kurtuluş Caddesinde bulunan şirin dükkanda yoğun bir ziyaretçi akını olan işyerlerinde ;geçmiş ile bugün arasında önemli bir bağ canlı tutulmaya çalışılıyor.

 Ayrıca Facebook Sayfalarında (Veysel Sedat Bolcal) Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 20.00’den sonra canlı mezat yaparak ;antika meraklıları ile buluşan Zaman Tüneli Antika, zamana meydan okumuş ve gerçek antika değeri olan ürünleri izleyenlere sunuyor. Türkiye’nin en önemli mimarları arasında yer alan Nuri Çağ, mezatlarda bizzat bulunarak bilgi birikimleri ile mezata büyük bir kalite katıyor. Nitelikli ve güvenli mezat izlemek isteyenlerin sıkça tercih ettiği Zaman Tüneli Antika, yapım şirketlerine, önemli film ve dizilerde kullanılmak üzere antika eserleri kiraya vererek büyük bir katkı sağlıyor. Antika eserler konusunda bilgiler veren Veysel Sedat Bolcal, ‘’ Her eski antika değildir. Bir objenin antika olabilmesi için çok az üretilmiş olması ve çok iyi bir usta tarafından yapılmış olması şarttır. Büyükannemizin çeyizinden hatıra kalan fincan, biblo yada porselenler antika değil eskidir. Bir ürünün eskiş olması da önemli bir değerdir ancak, biz bunu antika kategorisinde değerlendirmeyiz. Bu ayrımın altını özellikle çizmek isterim. Tamamen el yapımı olması gerekiyor, fabrikasyon olmaması gerekiyor. Bize talep geldiğinde, evlerde bulunan tüm antika ve eski ürünleri değerinde alıp, dükkanımızda sergiliyoruz. Yeni ve değerli bir ürün aldığınızda ,bu ürün yârin değerini yitirebilir.

Ancak işte bu durum antikada böyle değildir. Antika her zaman alınır, satılır ve başka ürün ile değiştirilebilir. Kısacası antika her daim kıymetlidir. Bir antikayı yapan usta kadar, bu ürüne ilk kimlerin dokunduğu ,kimin için üretildiği de antikaya değer katan önemli bir unsurdur. Antika alım ve satımı konusunda irtibat kurmak isteyen herkesi : Merkez Feriköy Mahallesi, Kurtuluş Caddesi Seyman Sk. No:  54/ D-A Feriköy Şişli İstanbul adresinde bekliyoruz.Facebook sayfamızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.’’ İfadelerine yer verdi.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 29.06.2019
Güncelleme Tarihi : 29.06.2019