AVUKATLAR SESİMİZ OLDU

10.7.2019
348 kez Okunmuştur.

   Genişletilmiş İç Anadolu bölge Baro başkanları toplantısı Konya Barosunun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Tokat`ı temsilen Tokat Baro Başkanı Av. Melih Yardımcı katıldı. Toplantıda ’Yargı Reformu Paketi`nde gazete ilanlarına ilişkin düzenlemenin hayata geçirilmesi durumunda yerel basının ciddi oranda etkileneceği dile getirildi.

            Toplantının açılış konuşmasını yapan Konya Baro Başkanı Av. Mustafa Aladağ, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

            Toplantıda yargının genel ve bölgesel sorunlarının değerlendirileceğini belirten Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, ’Yargı Reformu Paketi`nde gazete ilanlarına ilişkin düzenlemeyle ilgili görüşlerini de dile getirdi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, düzenlemenin bu hali ile yapılması durumunda yerel basının ciddi oranda etkileneceğini belirterek, “Bende Basın İlan kurumuna üyeyim. Yerel basın bizim için çok kıymetlidir. Bu yüzden yargı Reformu Paketindeki gazete ilanlarına ilişkin düzenlemenin daha da yumuşatılması için çalışacağız. Yerel basının ayakta kalması için bizler üzerimize düşeni yapacak ve olayın takipçisi olacağız. Yerel basının mağdur olmaması için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

            Toplantıya Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TBB Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Özbek, TBB Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin, TBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av. Sabri Erdal Güngör, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Eyyüp Sabri ÇEPİK, Baro Başkanları ile Tokat Barosunu temsilen Baro Başkanı Av. Melih Yardımcı katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.07.2019
Güncelleme Tarihi : 10.07.2019