İNŞAATI DURAN TOKAT HAVALİMANINA ÖZLEM ZENGİN HAMLESİ

6.9.2019
1779 kez Okunmuştur.

  Ak Parti Tokat Milletvekili ve Gurup Başkanvekili Özlem Zengin, Yeni Tokat Havalimanı inşaatında yaşanan sıkıntıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerekli kurumlara talimat vermesiyle inşaata Pazartesi gününden sonra kaldığı yerden devam edileceği öğrenildi.

 Teşekkürler Sayın Özlem Zengin ...

    Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yer verdiğimiz ‘Yeni Havaalanı inşaatı durdu mu?’ başlıklı haberde yüklenici firmanın hak ediş alamadığını ve işçilerin maaşının ödenmediğinden dolayı inşaatın durduğu iddialarını paylaşmıştık. İnşaat çalışmalarına başlanan ve 2020 yılı Haziran ayında tamamlanarak hizmete girmesi beklenen Yeni Tokat Havalimanı geçtiğimiz günlerde ödenek alamadığı için inşaat çalışmaları durduğu iddialarıyla gündeme gelmiş ve haberimiz yalanlanmamıştı.

   Yapılan haberler ve paylaşımlar sonrası Ak Parti Tokat Milletvekili ve Ak Parti Gurup Başkanvekili Özlem Zengin, Tokat Havaalanı Müdüründen gerekli bilgileri aldıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a konuyu ilettiği öğrenildi.

    PAZARTESİ İNŞAAT KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK

  Ak Parti’nin Salı günü yaptığı MYK toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen Özlem Zengin, Erdoğan’a Yeni Tokat Havaalanı inşaatı için ödenmesi gereken hak edişlerin yaklaşık 3 aydır ödenmediğini ve inşaatın durma noktasına geldiğinin bilgisini verdi. Bunun üzerine gerekli mercilere talimatlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Tokat Havaalanı inşaatının sorunsuz devam etmesini istedi.

  Yaşanan gelişmeler sonrasında Pazartesi gününden itibaren Yeni Havaalanı inşaatının kaldığı yerden devam edileceği bilgisi verildi.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.09.2019
Güncelleme Tarihi : 10.09.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar