KİTAP TOKAT PROJESİ DEĞERLENDİRİLDİ

1.11.2019
449 kez Okunmuştur.

   Toplantıda, Tokat Valiliği öncülüğünde başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitim Tokat’ın alt başlığı altında devam eden Kitap Tokat’ın il genelinde yapılan çalışmaları değerlendirildi.

   Proje ekibinde görev alan öğretmenlerin yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede, bütün çocukların kitaba ilgi duyup kitap okumayı sevmesini önemsediğine dikkat çekerek, çocukların kütüphaneye üyeliklerinin arttığını ifade etti.            Kitap Tokat projesi kapsamında çok nitelikli faaliyetler yürütüldüğünü  belirten Vali Dr. Ozan Balcı, gerçekleştirilen toplantıda; TÜBİTAK kitabı olmayan okul kalmaması, mevcut olan Z Kütüphanelerin aktif kullanılması için gerekli çalışmaların yapılması ve bütün öğrencilerin haftada en az 2 ders saatini kütüphanede geçirmesi için okul yönetimlerinin planlamalarını yapmaları  noktasında talimatlar vererek  emeği geçen herkese teşekkür etti.

  Bütün  okulların “Okuma Saatlerine” önem vermesi gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Yapılan okuma etkinliklerine bütün anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda, okul yönetimlerimiz ve öğretmenlerimiz destek versinler. Çocukların kitapla buluşmalarını ihmal etmeyelim. Köy okullarında kitaplığı ve okuma ortamı olmayan okulumuz kalmasın.” diye konuştu.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Kitap Tokat ekibi katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.11.2019
Güncelleme Tarihi : 1.11.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar