Tasarladığı logo ile Türk öğrenci birinci oldu

9.11.2019
372 kez Okunmuştur.

  Türkiye, Yunanistan ve Romanya`nın ortaklıkları ile 3 okul arasında yürütülen erasmus projesi logo yarışmasının birincisi Türk öğrenci oldu.
   Tokat’ta, Erasmus okul değişimi ortaklıkları projesi kapsamında koordinatör okul olarak Plevne Anadolu Lisesi`nde ``Kitaplarımızı Paylaşıyoruz, Kültürümüzü Şekillendiriyoruz.`` başlıklı 13 ay sürecek bir ``Kitap ve Kültür`` temalı proje başlatıldı. Proje sorumlusu Şehriban Yeşil, üç ortak ülkeden üçer adet seçilen logo resimlerini sosyal medyada isimsiz yayınlayarak anket üzerinden oylamaya sundu. Logo resmi yarışmasının birincisi Türkiye`yi temsil eden 11. sınıf öğrencisi Alperen İçmez olarak seçildi. Başarılı öğrenciye Okul Müdürü Ülkü Taşar ve öğretmenleri tarafından kitap hediye edildi.
   Yeşil, proje süresince Yunanistan ve Romanya`nın ortaklıkları ile her ay bir Türk, bir Yunan ve bir Rumen yazarın yada şairin çevrilmiş kitapları toplamda 3 kitap okunmakta olduğuna dikkat çekerek, “Proje sayesinde öğrencilerin 10 günde bir kitap bitirme alışkanlığı kazanmasının yanı sıra kitaplar ve yazarlar hakkında daha bilinçli olmakta ve diğer kültürler ile kaynaşma şansı elde etmektedirler. Yapılan ve yapılacak etkinliklerin İngilizce sunulmasından dolayı da yabancı dili pratik etme şansını elde etmektedirler” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.11.2019
Güncelleme Tarihi : 9.11.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar