Evlilik Okulu Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

15.2.2020
1432 kez Okunmuştur.

   Vali Dr. Ozan Balcı, 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında düzenlenen Evlilik Okulu Sertifika Törenine katıldı.

  Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen 1. No.lu Şube İşbirliğinde düzenlenen program İstiklal Marşının okunması ile başladı. Akabinde programın açılış konuşmasını Eğitim Bir-Sen 1. Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan yaptı.

İlimizde Şubat ayının işitme engelliler farkındalık ayı olması münasebetiyle, Aile okulu eğitimine katılan işitme engelli Güven-Merve Köksal çifti duygu ve düşüncelerini paylaştığı programda Milli Eğitim Bakanlığı Kalite ve Performans Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk “Ailede Etkili ve Duyarlı İletişim” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Sunumunda eşler arasında diyaloğu geliştirmek için uygulamalı örnekler veren Mehmet Baki Öztürk, hayatın sırrının; “Her şey bizimle Başlar” dediğinizde çözüleceğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Kalite ve Performans Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk’e yapmış olduğu sunumdan dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı, “Evliliğin altın kurallarından birisi helal lokmadır. Ailenin ve eşlerin buna çok dikkat etmesi lazım. Aslında evlilik biraz yürek işidir. Kalp dediğimiz yumruk gibi bir kas. Ona bir tutam sevgi, bir tutam adalet, bir tutam merhamet, bir tutam dayanışma, bir tutam yardımlaşma, bir tutam fedakarlık eklerseniz o yürek olur. Aslında evlilik birazda yürek işidir.  Onu kalpten yüreğe çevirmek için Mehmet Hocamın dediklerinin hepsini içine koyuyoruz. Buradaki bütün yeni evli çiftlerimize evliliklerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah nazardan, beladan saklasın, evinize saadet huzur getirsin. Bu güzel etkinliği düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah hepinizin evliliğini daim eylesin.” diyerek sözlerini noktaladı.

Konuşmalarından ardından Vali Dr. Ozan Balcı ve protokol mensupları tarafından Evlilik Okuluna  katılan kursiyerlere sertifika ve hediyeleri takdim edildi.

Düzenlenen programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TOGÜ Rektörü Bünyamin Şahin protokol mensupları ile evlilik okuluna katılan çiftler ve yakınları katıldılar

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.02.2020
Güncelleme Tarihi : 15.02.2020