Türkülerin Sultanı Ayşegül Pınar`dan Muhteşem Bir Klip

11.6.2021
1039 kez Okunmuştur.

    Türk Halk Müziğinin sazı, sözü ve yorumuyla Ayşegül PINAR muhteşem bir klip daha çekti.
     BİZE DERLER ERBAA LI
     BİZE DERLER TOKAT LI
     TOKAT SARMASI ve birbirinden güzel eserleriyle
 türküleriyle gönüllerimizde taht kuran Tokat ımızın kültür ve turizm’ine katkı sağlayan usta sevilen sanatçı,Konser ve etkinliklerin aranan ismi olan
THM Sanatçısı ve müzik Öğretmeni Sayın Ayşegül PINAR pandemi döneminde de boş durmadı,o güzel sesi ve yorumu ile harika bir türkü ile hayranlarına bir klip armağan etti.
Erbaa Keçeci Köyü nüfusuna kayıtlı olan sanatçı Ayşegül PINAR icra ettiği sanat alanında da bir Eğitmen olarakta görev yapıyor.
Müzik öğretmenliği ile müziğe yatkın çocuk ve gençlere eğitim veren sanatçı, Türk Halk Müziği`ne eserlerinin yanı sıra bilgi birikimiyle de katkı sağlıyor. Sanat adına sanata, sanatçıya ve sanat severlere karşı görevini layıkıyla yerine getiren Ayşegül PINAR yöresinde de sevilen bir sanatçı konumunda dır,Türkülerin sultanı ve sazın prensesi olarak yörede nam almış sanatçı yeni klibiyle de adından çokça söz ettireceğe benziyor.
Tokat yöresi ve geniş manada Kelkit Vadisi`nin türkü bacısı olan sanatçı, başta memleketi Tokat yöresi olmak üzere tüm yurtta olmak üzere yurtdışın dada yörenin tanıtımına büyük katkı sağlıyor.
Ayşegül PINAR yeni klibiyle ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada; insanlarımız 100 yılda bir gelen bir salgınla karşı karşıya, böylesi durumlarda türkülerimiz toplumun içindeki nefesidir. Söyleyemediklerini söyleme sanatıdır. Bizler toplumun bu söylemediği, haykıramadığı duygularının tercümanı olmaya çalışıyoruz. Umarız ki bu salgın en kısa zamanda tüm dünyayı terk eder ve türküler acıları değil, sevinçleri haykırdığımız namelerimiz olur diye konuştu.  PINAR son klibiyle de bu sıkıntılı döneme bir nebze de can katmak ve toplum psikolojisine pozitif katkı sağlamak için dile getirdi. Bizler sazımız ve sözümüzle halkımızın hislerine tercüman oluyoruz dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.06.2021
Güncelleme Tarihi : 11.06.2021