ÇOCUKLARA OKUL ÇANTASI VE KIRTASİYE MALZEMELERİ HEDİYE EDİLDİ

12.9.2022
496 kez Okunmuştur.

   Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği ve Merhamet Teşkilatı işbirliğinde çocuklara içerisinde kırtasiye malzemelerinin olduğu okul çantaları hediye edildi.

2022-2023 İlköğretim Haftası kapsamında Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği ve Merhamet Teşkilatı işbirliğinde etkinlik düzenlendi. Programda çocuklara içersinde çeşitli defterler, kuru boya seti, sulu boya seti, etiketler, kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, kalemlik 4 ve 5. sınıf öğrencilerine yardımcı Türkçe, matematik kitapları ve yaprak testlerinin olduğu okul çantaları dağıtıldı.


Yeni eğitim-öğretim yılının okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve ailelere hayırlı olması temennisinde bulunan Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği Başkanı Fatma Dinçer, çocuklara eşit imkanlar sunmanın ortak hedefleri olduğunu söyledi.
Başkan Dinçer, ``Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte 2022 - 2023 eğitim - öğretim yılına erişmenin heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Okullarımız, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunarak bizi gelecek hedeflerimize ulaştıracak, hayata hazırlayacak bir yuvadır. Eğitim ve öğretim ise sürekli olarak yenilenmeyi, gelişmeyi, değişime açık olmayı, çalışmayı zorunlu kılan dinamik bir alandır ve hayat boyu devam etmektedir.
Bu bakımdan çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitim imkânlarıyla ne kadar buluşturabilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız da o kadar aydınlık ve güçlü olacaktır.

Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda çocuklarımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir.
Okullarımızda eğitim öğretim gören çocuklarımızın ruh ve bedensel gelişimini olumsuz yönde etkileyebilecek uyuşturucu, uyarıcı madde ve tütün maddelerini kullanımı ile mücadele edilmesi, okulların ve çevrelerinin güvenliği, son derece önemlidir.


Çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerine, vatanımıza, milletimize yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması konusunda inancımız tamdir eğitimciler, öğrencilerin, tüm imkânların eğitim kalitesini daha ileriye taşımak için en iyi biçimde değerlendireceğimize yürekten inanıyoruz
Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği ve Merhamet Teşkilatı olarak mülteci öğrencilerimizle bu yıl öğrenim görecek çocuklarımıza üç çeşit defter, boyama kalem seti, sulu boya seti, etiketler, kırmızı kalem, üç kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, kalemlik bulunan okul çantası 4 ve 5. sınıf öğrencilerine yardımcı Türkçe ve matematik kitapları ile yaprak testleri hediye ettik.
2022 - 2023 eğitim öğretim yılının ilimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin İlköğretim Haftası’nı kutluyor, başarılar diliyorum.” Dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.09.2022
Güncelleme Tarihi : 12.09.2022