BU ŞEHİRDE DOĞDUK, BU ŞEHİRDE YAŞIYORUZ, BU ŞEHİRDE ÖLECEĞİZ

2.11.2022
427 kez Okunmuştur.

   Haber: Dursun Ekrem Er
 Tokat  Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Erol Can, ekibini oluşturan sarı listedeki tüm adayların birer Tokat aşığı olduğunu söyleyerek; “Bu şehre vefa borcumuzu TSO çatısı altında yapacağımız hizmetlerle ödeyeceğiz” ifadelerini kullandı. Can: “Bu şehirde doğduk, bu şehirde yaşıyoruz ve bu şehirde öleceğiz” dedi.
Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (Tokat TSO) seçimleri 5 Kasım 2022 Cumartesi günü Alin Otel’de gerçekleşecek. “Güçlü ekip güçlü yönetim” sloganı ile kısa bir süre içerisinde üyelerin büyük teveccühünü kazanan sarı listedeki yol arkadaşlarının her birinin Tokat’ın ayrı bir değeri olduğuna dikkat çeken Başkan Adayı Erol Can, bu seçimlerin galibi sadece sarı liste değil, Tokat’ın tüm ilçeleri olacağını söyledi. “Bu şehir için, Tokat için, Almus için, Reşadiye için hayal ettiklerimizi, gerçeğe dönüştürmeye geliyoruz” diyen Başkan Adayı Can, şehre olan vefa borçlarını tüm ekip arkadaşlarıyla birlikte yapacakları hizmetlerle ödeyeceklerini söyledi. Erol Can: “Bizim kafamızın arkasında TSO yönetimi dışında, ne milletvekilliği ne de bir başka hedef var. İşimiz, gücümüz Tokat ve işadamları olacak. Bizler, bu şehirde doğduk, bu şehirde yaşıyoruz ve bu şehirde öleceğiz. Geriye baktığımızda bıraktığımız eserler olsun istiyoruz” vurgusunda bulundu.
NE MAAŞ, NE DE HUZUR HAKKI ALACAĞIZ!
Başkan Adayı Erol Can, göreve gelmeleriyle birlikte, yine kendisinin de içerisinde olduğu 2018 yılı öncesindeki yönetimlerde alınmış kararı uygulamaya devam edeceklerini, maaş ve huzur hakkı almayacaklarını söyledi. Sarı Listedeki ekip arkadaşlarının Tokat’a olan sevgilerinin karşılık beklemeyen bir sevgi olduğunu da vurgulayan Başkan Adayı Can; “Biz bu şehri ve bu şehrin insanlarını karşılıksız seviyoruz. Tek derdimiz bu şehre ve TSO üyelerine hizmet etmektir” diye konuştu.
TSO’NUN TÜM İLİŞKİLERİNİ YENİDEN DÜZELTECEĞİZ
Tokat TSO Yönetim Kurulu Başkan Adayı Erol Can, öncelikli hedeflerinin kısa bir zaman içerisinde Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nı yeniden toplumla ve kurumlarla barışık bir hale getirmek olduğunu söyledi. Başkan Can: “Bürokrasi ve siyasetle barışacağız. Barışmamız gerekiyor. Bir siyasi partiye taraf olmak, adaletsizliği beraberinde getirir. Bu resmen hakka girmektir. Bizim acilen Siyaset Üstü kimliğimize yeniden kavuşmamız lazım. Bunu da ortak akıl ve istişare kültürü ile oluşturarak elde edebiliriz. Ben yaptım, oldu demekle olmaz. Danışılmayacaksa, neden ekip olarak seçimlere giriyoruz? Herkesin, her sektörün söz hakkı olsun diye birçok komiteden seçimler gerçekleşiyor. Şehri ilgilendiren en önemli konumuz olan ticaret ile ilgili kararlar öyle başına buyruk bir yönetim tarzıyla ele alınmamalı. Kaldı ki bunun için de söz sahibi olmamız gerekiyor. Mesela Tokat TSO’nun Organize Sanayi Bölgesi’nde söz sahibi olmasını sağlayacağız. Şuan OSB’de başkanlık makamı temsilci değil. Yine Üniversite - Sanayi İşbirliğini güçlendireceğiz, TSO’nun da yönetiminde olduğu TEKNOPARK ile ortak hareket edeceğiz. Tüm bu uyumun yakalanması ile birlikte, üyelerimizden gelen talepleri direkt muhataplarına bizzat ulaştırıp, bu taleplerin takipçisi olacağız.
TEKNOLOJİYİ KOVALAMAK GEREKİR
2018’den beri hiçbir yeni fuara katılım sağlanmadı. Eskiden ne bırakıldıysa onlar tekrarlandı ve ne yazık ki üzerine bir şey koyulmadı. Teknoloji öyle yerinde duran bir şey değil. Teknolojiyi kovalamak gerekir. Teknolojiyi yakalamak, üyelerin önüne getirmek gerekir. Ulusal ve uluslararası fuarlara katılımlar sağlamak başlıca hedefimiz. Dünyaya yukarıdan değil, doğru pencereden bakanlar kazanır. Biz üyelerimize doğru pencereleri göstereceğiz. Bu sayede üyelerimizin bilimsel gelişmeler ve yeni teknolojilerle buluşmasını sağlayacağız.
ŞEFFAFSIZLIK GİDECEK, ŞEFFAFLIK GELECEK
Seçim sürecinde biz aday olduktan sonra Tokat TSO’nun internet sitesinde hareketlilik başladı. En son paylaşım Nisan 2022’de yapılmıştı. Site aktif değil, gazete basılmıyor, üyelere kredilendirme, devlet katkısı ve hibelerle ilgili gelişmeler, teşviklerle ilgili bilgilendirmeler ya hiç gönderilmiyor, ya da az üyeyi ilgilendiriyor diye umursanmıyor. Sosyal medyadan yapılan birkaç paylaşımdan öte ne yazık ki hiçbir şey yok. Bu oda 2018’e kadar attığı her adımı şeffaf bir şekilde paylaşan, aldığı tüm kararları ALMANAK olarak üyelerine ulaştıran, her ay kim üye olmuş, kim üyelikten ayrılmış haberleştiren, üyeleri ile iletişimi güçlü tutan bir anlayışa sahipti. Bu özelliğini de yeniden TSO’ya kazandıracağız. Üyelerin yeniden birbirlerini tanımalarını ve birbirleri ile ticaret yapmalarını sağlayacağız. Şeffafsızlık gidecek, şeffaflık gelecek” şeklinde konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.11.2022
Güncelleme Tarihi : 2.11.2022