EROL CAN SUSKUNLUĞUNU BOZDU

9.11.2022
483 kez Okunmuştur.

   ``ORTAK AKIL BUNUN NERESİNDE?``

   Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Erol Can, 12 Kasım’da gerçekleşecek TSO Başkanlık seçimleri öncesinde yaptığı açıklamayla Ali Çelik ve Sami Ülkü’ye seslendi. Can, yaptığı açıklamada; “Ortak Akıl bunun neresinde?” sorusunu sordu.

İŞTE EROL CAN’IN O AÇIKLAMASI

“5 Kasım 2022 tarihinde yapılan Tokat Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin güzel şehrimiz Tokat’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Hepimizin bildiği gibi 25 meclis üyeli Tokat TSO seçimlerinde benim yer aldığım Sarı Listeden 12, Ali Çelik’in yer aldığı Beyaz Listeden 9, Sami Ülkü’nün yer aldığı Kırmızı Listeden ise 4 arkadaşımız meclis üyesi olarak seçilmiştir. Seçilen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor, seçimlerde oy kullanan üyelerimize de göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Seçim sürecinde, gerek aday arkadaşlarımızın, gerekse üyelerimizin sağduyulu davranışları, seçimlerin sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasını sağlamıştır.

 

“SEÇİMLERİN GALİBİ SARI LİSTE OLMUŞTUR”

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlık seçimleri, 12 Kasım 2022 Cumartesi günü gerçekleşecektir. Öncelikle Tokat TSO Başkanlık seçimlerinde aday olduğumu belirtmek istiyorum. Gerçekleşen seçim sonuçlarına göre 12 koltukla en çok meclis üyesini alarak seçimlerin galibi Sarı Liste olmuştur. Görsel ve yazılı basından hepimizin takip ettiği üzere; seçimin yapıldığı akşam, diğer listelerde yer alan Başkan Adayları Ali Çelik ve Sami Ülkü; bir araya gelerek ittifak kurduklarını ve sonraki günlerde ise dönüşümlü olarak 2’şer yıl TSO Başkanlığı yapacaklarını, birbirlerine yazılı taahhütler verdiklerini açıklamışlardır.

 

“KAMUOYUNUN VİCDANINA BIRAKIYORUZ”

Kamuoyuna yapılan açıklamada; ilk dönem 9 üyesi olan Beyaz Listenin yönetimin yüzde yüzüne, ikinci dönem 4 üyesi olan Kırmızı Listenin yönetimin yüzde yüzüne sahip olacağı ifade edildi. 25 üyeli bir mecliste 4 üyeli Kırmızı Listenin yönetimin yüzde yüzüne hakim olması ne kadar demokratiktir? Bu soruyu 12 delegeye sahip bir ekip olarak soruyoruz. Ortak akıl bunun neresinde? Biz burada iddia edildiği gibi ortak akıl değil, kayıtsız şartsız bir teslimiyet görüyoruz. Bu yapılan protokol Tokat’ın geleceği için midir? Yoksa iki başkan adayının kişisel geleceklerinin tanzimi için imza altına aldıkları bir belge midir? Bunu da kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.

 

“YAPILAN PAZARLIĞIN İÇERİĞİ BELLİ DEĞİL”

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Seçilen her bir meclis üyesi arkadaşımızın, TSO Başkan Adayı olma hakkı bulunmaktadır. Ancak teamüller gereği en fazla meclis üyesi çıkaran listede yer aldığım için başkan adayı olma hakkına sahip olduğumu düşünüyorum. Ama tüm bu teamülleri yok sayarak, içeriği tam belli olmayan pazarlıklar ile Tokat’ımızın en önemli STK’larından olan Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminin bu şekilde oluşturulması çabasının başta meclis üyelerimiz ve TSO Üyelerimiz olmak üzere bütün hemşerilerimizi üzeceği kanaatindeyim.

 

“KİRLİ PAZARLIKLARIN İÇERİSİNDE OLMAYACAĞIZ”

12 Kasım Cumartesi günü yapılacak olan TSO Başkanlık seçimlerine kadar hiçbir kirli pazarlığın içerisinde olmayacağımızı, kapalı kapılar arkasında, gelecekte şahsımın ve hiçbir meclis üyesi arkadaşımın vicdanını rahatsız edecek bir olaya sebebiyet vermeyeceğimizi ifade etmek istiyorum. Yapılacak olan TSO Başkanlığı seçimlerinde, seçilmiş olan meclis üyesi arkadaşlarımı vicdanları ile baş başa bırakıyor ve onların en doğru kararı vereceklerine yürekten inanıyorum. Saygılarımla.”

Haber: Dursun Ekrem Er

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.11.2022
Güncelleme Tarihi : 9.11.2022