AİLEDE HUZUR VE KADIN

23.11.2019
423 kez Okunmuştur.

   KADEM Tokat İl Temsilciliği ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğinde, Ailede Huzur ve Kadın konulu konferans düzenlendi. Programın konuğu araştırmacı yazar avukat Sibel Eraslan oldu.

    Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tokat İl Temsilciliği ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ortaklığında Aile ve Değerlerimiz ana başlığı altında yıl boyunca devam edecek bir program hazırlandı. Konusunda uzman kişilerle toplumda aileyi haklar ve sorumluluklar penceresinden ele alacak programın ilki dün gerçekleştirildi.

   26 Haziran Atatürk Merkezinde düzenlenen programa, Vali Dr. Ozan Balcı ve eşi Sonay Balcı, Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan ve Özlem Zengin, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tokat İl Temsilcisi Müjgan Arslan, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine Öğük, Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Havva Sabuncuoğlu, il protokolü, kurum müdürleri, daire amirleri ve misafirler katıldı.

  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşması Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tokat İl Temsilcisi Müjgan Arslan tarafından yapıldı.

   KADEM’in ideolojisini cinsiyet adaleti kavramından aldığını belirten Müjgan Arslan, “Bir sivil toplum hareketi olarak kadın meselelerine toplumsal açıdan yaklaşılması gerektiğini düşünmekteyiz. Kadın ve erkeğin birbiri ile yarıştırılmadığı, sorumluluklar ve hakların bütüncül şekilde ele alındığı, eşitlik ve onu da kapsayan bir adalet zemininde, birbirini tamamlayan bir erkek ve kadın anlayışını taşımaktayız. İnsan ancak insanla tamamlanabilir. Yani insan, aslında iki İnsandır. İki kişiyle bütünlüklü bir varlık oluşabilir. Bir kişi, bir kadın ya da bir erkektir. Ama insan bu ikisinin de üstünde bir varlıktır, kuldur. İki insanın kadının ve erkeğin- bir olmasını, yani varlık bütünlüğüne erişmelerini sağlayan aile yuvasını bu sebeple çok önemsiyoruz. Aileye hak ettiği değeri vermeyi ve bu bağlamda kadının yaratılıştan gelen özelliklerini göz önünde bulunduran adaletli ve hakkaniyetli bir bakış açısını toplumun her alanında ve her kesiminde var etmeyi kendimize görev ediniyoruz. Bu amaçla Tokat KADEM olarak Gaziosmanpaşa üniversitesi kadın çalışmaları uygulama ve araştırma merkezi ile aile ve değerlerimiz ana başlığı altında yıl boyunca devam edecek bir program hazırladık.  Konusunda uzman kişilerle toplumumuzda aileyi haklar ve sorumluluklar penceresinden ele alacağız.   Bizim için en ideal aile ve kadın modelini elbette ki Hz. Peygamberimizin ailesinde buluruz. Onu da en güzel anlatacak kişilerden birisi kıymetli misafirimiz Sibel hanımdır. Bugün saygıdeğer misafirimiz araştırmacı gazeteci yazar avukat Sibel Eraslan hanımefendi ile ilk programımızı gerçekleştiriyoruz. Sayın milletvekilimiz Özlem Zengin hanımefendiye Sibel hanımın bizimle bir araya gelmesindeki katkıları nedeniyle teşekkür ediyorum. Bu hafta meclis çatısı altında kendilerine yapılan hareketi ve söylenen sözleri şiddetle kınıyorum. Davetimize icabet ettikleri ve bugün burada bizimle birlikte oldukları için huzurlarınızda Sibel hanıma teşekkür ediyor hoş geldiniz diyorum.” İfadelerini kullandı.

AİLE HUZURU KONUŞULDU

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine Öğük’ün konuşması sonrasında Tokat Milletvekili Özlem Zengin’in açıklaması oldu. Akabinde araştırmacı yazar avukat Sibel Eraslan’ın konuşmacı olduğu Ailede Huzur ve Kadın konulu konferans gerçekleştirildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 23.11.2019
Güncelleme Tarihi : 23.11.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar