DEPREM VE TOKAT

17.3.2020
1818 kez Okunmuştur.

Tokat Belediyesi, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası, Tokat Mimarlar Odası tarafından ‘Deprem ve Tokat’ konulu panel gerçekleştirildi. Programda Tokat’ta depreme yönelik alınması gereken önlemler konuşuldu. Şehrimizde bugüne kadar ciddi depremlerin yaşandığı belirtilerek, binaların depreme ve afete dayanıklı şekilde yapılması gerektiği vurgulandı. Dedeman Otelde düzenlenen panele Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan ve Kadim Durmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik ile davetliler katıldı.

TOKAT’TA CİDDİ DEPREMLER OLDU

‘Deprem ve Tokat’ konulu panel düzenlendi. İlke Yapı ve Zemin Laboratuvarı Genel Müdürü Suat Bayar’ın moderatörlüğünü üstlendiği programda, Yapı ve Zemin Laboratuvarları Derneği Başkanı Yaşar Poyraz, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan, Yapı Denetim ve Deprem Mühendisliği Derneği Başkanı Nazmi Şahin ‘Deprem ve Tokat’ konusu ile ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan panelde açılış ve selamlama konuşması Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik tarafından yapıldı. Başkan Çelik, “En önemli deprem merkezlerinin birinin içerisinde bulunduğu bir coğrafyada yaşıyoruz. Şehrimiz çok ciddi depremler yaşadı, ağır bedeller ödedi. Gelecekte tekrar sıkıntılar olmaması için tedbir almak ve duyarlılık oluşmasını sağlamak noktasında hepimize ciddi sorumluluklar düşüyor.” Dedi

 DEPREM BÖLGESİNDE YAŞIYORUZ

Ülke olarak deprem bölgesinde yaşadığımızı belirten Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Depremde çok acı tecrübelerimiz var. Tokat’ta birçok deprem gerçekleşmiş. Binalarımızı depreme ve afete dayanıklı şekilde yapmalıyız. Son altı yılda kendi görev sürem içerisinde Yazıcıoğlu bölgemizde depreme dayanıksız olduğu tespit edilen bin 534 dairenin daire dönüşümü, 600 Evler mevkiindeki 284 daire dönüşümü, şehrimizin muhtelif yerlerinde yapılan yaklaşık bine yakın depreme dayanıksız binaların dönüşümü ile beraber Tokat’ta son yıllarda depreme dayanıklı binalarda yapıldı.” Dedi.

Protokol konuşmaları sonrasında panelistler tarafından Deprem ve Tokat konusu ile ilgili bilgiler verildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.03.2020
Güncelleme Tarihi : 17.03.2020
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar