YÜCEL BULUT BAKAN PAKDEMİRLİ İLE GÖRÜŞTÜ

17.3.2020
1886 kez Okunmuştur.

   Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile TBMM’de bir araya gelerek, Tokat’ın sorunlarına ilişkin görüşlerini iletti.

  Türkiye gündeminin değişmesi üzerine Tokat programı iptal olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir ile TBMM’de görüşen Tokat Milletvekili Yücel Bulut konuyla ilgili olarak, “Çiftçi ve Köylümüzün kanayan yarası haline gelen Sulama Sorunu konusunda acil çözüm üretilmesinin kaçınılmazlığını ve ekonomik tükenme noktasına gelen köylünün üzerindeki kredi ve borç yükünün hafifletilmesi konusunda düzenleme beklendiğini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye ifade ettik”  dedi.

TARIMIN ÖNEMİ BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI

Koronavirüsü ve akabinde gelen seyahat yasaklarının kendi iç dinamiklerimizle yapılan tarımının önemini bir kez daha ortaya çıkardığını ifade eden Yücel Bulut, “Tarım siyaset üstü, dış politika gibi ele alınmalıdır. Tarımdaki üretime yönelik sorunlar acil olarak çözülmelidir. Küresel ticaretin tehlikeye girdiği noktada elzem olan tarımsal üretimdir. Stokların tükendiği, ithalatın yapılamadığı bir noktada büyük sıkıntılar yaşarsınız. Bizim tarım ve hayvancılık noktasında birçok artımız bulunuyor. Küçük dokunuşlarla, çiftçimizi ve köylümüzü motive ederek sorunların üstesinden geliriz”  şeklinde konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.03.2020
Güncelleme Tarihi : 17.03.2020
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar