BAŞKAN EROĞLU: “TOKAT TARIMINI DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”

9.7.2021
642 kez Okunmuştur.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Ziraat Odası Başkanlığı’nı ziyaret ederek, Oda Meclis toplantısına katıldı.

Ziraat Odası Meclis Toplantısına katılarak, Meclis üyelerine ve oda yönetim kurulu üyelerine hitap eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat tarımını daha da güçlendirmek için pek çok projeye imza attıklarını söyledi.

Ziraat Odası Meclis toplantısında konuşmaya yapan Başkan Eroğlu; “Gerçek Anadolu’yu, bu ülkenin asıl sahiplerini burada gördüm. Alın terleriyle, ülkemize ve milletimize değer katan insanlarla, üreticilerimizle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum. “Köylü Milletin Efendisidir” sözü çok doğru ve haklı bir sözdür. Bizim gibi şehirlerin her türlü ana kaynağı köylü kardeşlerimizdir. Bizler de köylerimizi ihmal etmeden, çiftçimizin, üreticimizin her daim yanında olmaya gayret ediyoruz. Tokat’ımız eşsiz bir coğrafyada binlerce ürüne ev sahipliği yapıyor. Sahip olduğu ekolojik potansiyeli ve coğrafik yapısı dikkate alındığında meyvecilik, sebzecilik ve bağ tarımı öne çıkıyor. Tarım bu şehrin ana damarlarından biridir.

“Derdimiz bu şehrin büyümesi ve gelişmesidir”

Şehrimiz için bir hedef koyduk. Tokat`ı tarımda, Türkiye`nin 10 ilinden bir yapalım diyoruz. Karadeniz bölgesinde tarım ve hayvancılıkta lider şehir yapalım diyoruz. Bugüne kadar yaptığımız projelerle, tarıma dayalı çalışmaların yanında yer alarak şehrimizi büyütmenin, tarımda geliştirmenin gayreti içerisindeyiz. İnşallah bundan sonraki süreçte de yapacağımız yeni tarımsal projelerle, çiftçimizin, üreticimizin yanında yer alamaya devam edeceğiz” dedi.

“Başkan Eroğlu’na Plaket”

Meclis toplantısının ardından Tokat Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen Başkan Eroğlu’na her daim üreticinin yanında yer almasından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Oda Başkanı Ahmet Dökülen; “Tokat’ımıza yapmış olduğu hizmetler, çiftçimize vermiş olduğunuz desteklerden dolayı Başkanımıza minnettarız. Tokat çiftçisi adına plaketi takdim ediyorum” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.07.2021
Güncelleme Tarihi : 9.07.2021